رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نشست مشترک پزی. عراق با رییس مجلس شورای اسلامی ایران خبر داد.
کد خبر: ۹۹۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹ 12 September 2021
 رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نشست مشترک پزی. عراق با رییس مجلس شورای اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش تابناک همدان، دکتر محمد رضا رضایی کوچی گفت: در حضور رییس مجلس شورای اسلامی میزبان نخست وزیر عراق و هیات همراه بودیم.

وی افزود: در این جلسه از سوی رییس مجلس بحث‌های مفصلی مطرح شد که از آن جمله می‌توان به تسهیل شرایط حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین و راه آهن شلمچه به بصره و اتصال شبکه ریلی کشور به عراق و نهایتا سوریه اشاره کرد که نقش مهمی در ارتباط اقتصادی ایران با عراق و سوریه خواهد داشت.

وی گفت: باتوجه به اینکه ما از یک طرف بسمت هند و چین و افغانستان ارتباط ریلی داریم می‌توانیم با ارتباط با عراق و سوریه بعنوان یک کریدور بین المللی عمل کنیم که می‌تواند نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا نماید.

رییس کمیسیون عمران با بیان اینکه نخست وزیر عراق نیز در این دیدار قول داد مباحث مطرح شده را عملی کند، اظهار داشت: بنابراین شد مه کامیون‌های ایرانی که برای جابجایی بار تردد می‌کنند بطور مستقیم از مرز عبور و وارد عراق شوند و بالعکس کامیون‌های عراقی نیز با همین روادید وارد ایران شوند.

دکتر رضایی تصریح کرد: مسئولان عراقی قول دادند تعداد زائران ایرانی در مراسم اربعین که بصورت هوایی یا زمینی اعزام می‌شوند را افزایش دهند و شرایط عبور و مرور را تسهیل نمایند.
 
منبع: شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار