استاندار همدان با تاکید پایداری کانون خانواده‌ها گفت: بنابر آمار‌های موجود در سامانه ثبت احوال پس از ۱۰ سال آمار طلاق در این استان کاهش یافته است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: برای ۱۴ هزار و ۳۱۳ مددجو که از طرح‌های ارتقاء شاخص‌های بهداشتی و طرح‌های غربالگری سلامت استفاده کرده‌اند، در ده‌ماهه سال جاری ۲۷۶ میلیون تومان پرداخت‌شده است.
مسوول امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان بیان کرد: خیرین می‌توانند برای شرکت در این طرح کمک‌های خود را به شماره کارت بانکی مجمع خیرین سلامت همدان ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۲۸۰۹۶ واریز یا با شماره ۳۸۲۷۸۰۸۴ و ۳۸۲۷۸۰۸۳ تماس بگیرند.
امام جمعه همدان تصریح کرد: اکثر کسانی‌که در اغتشاشات اخیر دست داشتند فرزند طلاق بوده و یا از خانواده‌های خود بریده و از شدت بی‌پناهی به مسائل ناهنجار وصل شده‌اند.
ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی برای دانشجویان
طیبه وخشوزی مدرس دانشگاه گفت: آشنایی دانشجویان به‌ویژه دانشجویان دختر با محیط خوابگاه‌های دانشجویی با کسب مهارت‌های زندگی جهت افزایش توانمندی‌های فردی برای مقابله با موقعیت آسیب‌زا ضروری است.
اعتیاد مهم‌ترین آسیب اجتماعی کشور
مهرداد هوشمند گفت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم‌ترین معضلات و آسیب‌های اجتماعی است که تأثیرات نامطلوبی بر روابط خانوادگی و اجتماعی افراد داشته و نگرانی‌هایی برای خانواده‌ها و صاحب‌نظران اجتماعی و فرهنگی کشور ایجاد نموده است.
قراباغی با بیان اینکه بودجه خاصی برای مطالعه و ایجاد پارک ۴۰۰ هکتاری در اراضی تفریجان درنظر گرفته شده است، افزود: با انجام این کار توسعه فضای سبز از ۱۰ متر به ۱۸ متر خواهد رسید.
مدیر اداره تأمین اجتماعی شعبه اسدآباد خبر داد
شعبانی با اشاره به اینکه از بهمن‌ماه سال گذشته تا دی‌ماه امسال بیش از ۲۴۳ میلیارد و ۸۹۴ میلیون ریال مستمری به بیمه‌شدگان اسدآبادی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: از تعداد بیمه‌شده‌ها ۶ هزار و ۶۸۱ نفر اجباری، ۲۱۲ نفر اختیاری، ۲ هزار و ۶۷۱ نفر رانندگان، ۳۶۴ نفر مشاغل آزاد، ۳۶۴ نفر قالیبافان، ۱۱ نفر باربران، دو هزار و ۳۲۰ نفر کارگران ساختمانی، ۱۶ نفر نویسندگان، ۳۲۰ نفر مددجویان کمیته، ۱۵۰ بیکاری، ۶۵ نفر خادمان مساجد، ۳۱۳ نفر زنان سرپرست، ۵ نفر زنبوردار و یک نفر مربی مهد هستند.
معاون استاندار همدان:
دبیر انجمن صنفی مراکز اقامتی همیاران همدان نیز با بیان اینکه ۴۳ سازمان مردم نهاد در استان همدان در حوزه درمان فعال هستند، بیان کرد: از سال گذشته تمام کمپ‌های اقامتی میان‌مدت دارای پزشک، مشاور و مددکار درمانی شده‌اند.
آموزش چهره به چهره اصول ایمنی به دانش آموزان
با حضور آتش‌نشانان همدان در مدارس انجام می‌شود:
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌نشان با حضور در مدارس اصول ایمنی و شیوه‌های کاهش خطر حوادث را به دانش آموزان آموزش می‌دهند.
صفحه  از ۳۹۶