یک شرکت دانش بنیان ایرانی با هدف تامین امنیت غذایی کشور موفق به غنی سازی خاک با هزینه‌ای به مراتب کمتر از مشابه خارجی شد.
کد خبر: ۱۰۶۹۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶ 28 September 2022

یک شرکت دانش بنیان ایرانی با هدف تامین امنیت غذایی کشور موفق به غنی سازی خاک با هزینه‌ای به مراتب کمتر از مشابه خارجی شد.

به گزارش تابناک همدان ازایرنا،  افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی به وسیله غنی سازی کودهای مورد نیاز صورت می گیرد.

پتاسیم مقاومت گیاهان را در برابر کم آبی و خطرات سرما زدگی افزایش می دهد، کیفیت و خاصیت انبارداری را کنترل و عمل فتوسنتز را تشدید می کند.

جلبک ها اولین زنجیره غذایی و مغذی ترین منبع غذای موجود در جهان هستند، جلبک ها حاوی بیشترین و قابل جذب ترین پروتئین گیاهی که تمامی مواد شیمیایی قوی موثر یک گیاه مثل بتاکاروتن را  داراست، به طوری که بتاکاروتن حاصل از آنها تا ۱۰ برابر بیشتر از بتاکاروتن معمولی در مقابل سرطان موثر و برای بدن سودمند هستند و غنی سازی از این طریق صورت می گیرد.

جلبک ها در تغذیه دام طیور و آبزیان - افزایش کیفیت محصول گوشت، نقش بسیار موثری دارند و در صنایع غذایی به عنوان مکمل های غذایی، در تهیه کود به عنوان منبع انرژی، در تهیه هیدروژن، در داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، در کنترل آلودگی ها و تصفیه فاضلاب ها به کار می روند.

ایجاد ۳۵ فرصت شغلی

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید دنیائی داریان عضو هیات مدیره شرکت تولیدات ریزجلبکی پارسیان با بیان این که برای سنتز و انتقال مواد مغذی در گیاه لازم است تا غنی سازی صورت گیرد، گفت: غنی سازی خاک در رفع آثار سوء فقدان تعادل در بعضی از عناصر غذایی گیاه در خاک عمل می کند و در تنظیم فعالیت جذب آب موثر است.

وی توضیح داد: در مجموعه پارسیان حدود ۳۵ فرصت شغلی ایجاد شده است و غنی سازی خاک با هزینه ای به مراتب کم تر برای مجموعه های داخلی انجام می شود.

این مدیر حوزه دانش بنیان یادآور شد: علاوه بر صرفه جویی ارزی قابل توجه به وسیله غنی سازی خاک در داخل کشور، در حال رایزنی برای ارسال خدمات به سایر کشورها و ارزآوری نیز هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار