شهردار همدان گفت: به دنیال شفافیت و مبارزه با فساد هستم و گلوگاه‌های فسادساز را شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌کنیم.
کد خبر: ۱۰۰۳۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵ 27 October 2021
 شهردار همدان گفت: به دنیال شفافیت و مبارزه با فساد هستم و گلوگاه‌های فسادساز را شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

به گزارش تابناک همدان، به نقل از ایسنا، سید مسعود حسینی در آیین تکریم و معارفه شهردار همدان افزود: شهر همدان شهری زیباست و قابل مقایسه با شهر‌های دیگر نیست، اما برای اینکه بتوانیم آن را با شهر‌هایی همانند اصفهان و مشهد مقایسه کنیم همه تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداران گذشته نقش ویژه‌‎ای در توسعه همدان داشتند، اظهار کرد: کار شهرداری فراتر از آن است که از بیرون نمایش داده می‌شود و واقعا کسانی که در آن مشغول به کارند، جهادی کار می‌کنند.

حسینی با بیان اینکه در شهر اتفاق‌های ارزشمندی افتاده و رضایت مردم از پروژه‌های عمرانی مشهود است، اما کافی نیست، تصریح کرد: شهرداری بدنه کارشناسی و متخصصی دارد و ادامه روند عمرانی را پیش خواهیم گرفت. 

شهردار جدید همدان افزود: پروژه‌های عمرانی کف کار شهرداری است، نگاه ما به شهرداری، نگاه دوی امدادی است یعنی نفر بعدی که تصدی شهرداری را بر عهده می‌گیرد باید با سرعت بیشتری ادامه دهنده راه باشد.

حسینی کوتاه شدن فرایند صدور پروانه، تکریم شهروندان، تحقق عدالت با توزیع خدمات را از جمله برنامه‌های خود در تصدی شهرداری خواند و ادامه داد: روند اشتباهی که در شهر وجود دارد این است که اول جذب سرمایه‌گذار اتفاق می‌افتد سپس برای آن پروژه تعریف می‌کنیم در حالی‌که باید ابتدا ظرفیت و پتانسیل شهری خودمان، پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را به صورت واقعی در نظر بگیریم بعد پروژه طراحی کنیم و بعد برای آن سرمایه‌گذار جذب کنیم.

شهردار جدید همدان با بیان اینکه به دنبال شفافیت و مبارزه با فساد است، خاطرنشان کرد: شناسایی گلوگاه‌های فسادساز و برخورد با آن‌ها مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه توجه به ارزش‌های ایرانی اسلامی می‌تواند راهگشای مسائل باشد، عنوان کرد: برای تحقق اهداف مورد نظر در شهرداری چند کار باید انجام شود که توجه به سرمایه انسانی، تشکیل بانک اطلاعاتی، توانمندسازی فردی و گروهی و تشکیل کارگروه انتصابات از مهم‌ترین آن‌ها است. 

حسینی در خصوص ساماندهی ساختار مالی در شهرداری گفت: ایجاد خزانه، ایجاد صندوق ذخیره و ایجاد خط اعتباری راهکار پیشنهادی ما برای ساماندهی ساختار مالی و جبران کمبود بودجه شهرداری است.

شهردار همدان اضافه کرد: امروز شهر ما با کاهش سرمایه اجتماعی همراه است، که شکاف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را موجب می‌شود که در نهایت نارضایتی را به وجود می‌آورد و دستگاه‌های دولتی به‌عنوان اصلی‌ترین ارگان‌های حاکمیتی نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی بیان کرد: امروز از ما نمی‌پذیرند که به اختلاف‌ها دامن بزنیم، دو قطبی کردن جامعه موجب از دست رفتن سرمایه اجتماعی خواهد شد.

حسینی تأکید کرد: شهادت می‌دهم که بنده به یک نفر از اعضای شورا نگفتم به من رأی بدهد و به کسی هم هیچ قولی ندادم و به یک نفر از اعضا قولی ندادم، وامدار کسی نیستم و خواسته و سفارشی به من نشده است.

شهردار همدان با بیان اینکه با شهرداران گذشته همدان جلسه داشته‌ام، یادآور شد: دغدغه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارم، اما اجازه نمی‌دهم که نگرش‌های سیاسی در امور شهرداری خدشه وارد کند و تحت تاثیر قرار گیرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار