امام جمعه همدان:
امام جمعه با بیان اینکه امیدوارم وزارت کشور هرچه سریعتر در مسئله انتخاب استاندار و شهردار برای همدان تسریع کرده و استان را از برزخ مدیریتی خارج کند گفت: امروز بسیاری از کار‌ها در استان روی زمین مانده و مطالبات مردم بی‌پاسخ مانده است.
کد خبر: ۹۹۶۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵ 24 September 2021
 امام جمعه با بیان اینکه امیدوارم وزارت کشور هرچه سریعتر در مسئله انتخاب استاندار و شهردار برای همدان تسریع کرده و استان را از برزخ مدیریتی خارج کند گفت: امروز بسیاری از کار‌ها در استان روی زمین مانده و مطالبات مردم بی‌پاسخ مانده است.

به گزارش تابناک همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان با گرامیداشت هفته بزرگداشت دفاع مقدس اظهار داشت: امروز در جامعه نیازمند الگوی مدیریتی دفاع مقدس هستیم آن الگویی که سبب شد یک کشور تازه انقلاب کرده به همیت جوانان در مقابل دنیا بایستد.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ تن از فرماندهان ارشد نظامی کشور دوران دفاع مقدس بین ۲۰ تا ۲۶ سال داشتند گفت: این افراد چگونه توانستند در برابر دنیا بایستند؟

نماینده، ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: الگوی مدیریت فرماندهان دفاع مقدس را باید بشناسیم و ببینیم چگونه این جوان‌ها توانستند از سد عظیم مشکلات عبور کنند.

وی با طرح این سوال که آیا جوانان امروز نمی‌توانند از این مشکلات اقتصادی عبور کنند؟ عنوان کرد: مدیریت دوارن دفاع مقدس یک مدیریت میدانی و مدیریت اغنایی است که با مردم همراهی رخ داده و دانایی محور است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مدیریت دوران دفاع مقدس مدیریت مجاهدانه است اظهار داشت: عمل فرماندهان و رزمندگان مجاهدانه است یعنی با حداقل امکانات بیشترین اهداف را در آن سال‌ها محقق کردند.

وی با تشریح مشکلات دوران دفاع مقدس و مشکلاتی که کشور در عرصه تامین تسلیحات و ... داشت ادامه داد: امروز در عرصه اقتصادی بیشترین ظرفیت‌ها وجود دارد علاوه بر این ما دارای جوان‌های خوشفکر و نخبه‌ای هستیم، اما چرا باید دچار چنین مشکلاتی باشیم.

شعبانی با اشاره به اینکه مدیران باید مرد میدان باشند گفت: مدیران میدانی افرادی مانند شهید سلیمانی‌ها هستند که توانستند مشکلات را برطرف کنند.

وی مطرح کرد: شجاعت مدیران٬ جوان بودن٬ شایسته بودن٬ داشتن نگرش‌های تولیدی و ... ویژگی‌های برجسته‌ای بود که توانست انقلاب را در دوران دفاع مقدس پیروز کند.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: ما در دوران جنگ یاد گرفتیم روی پای خود بایستیم، اما امروز در عرصه اقتصاد مشکلاتی داریم بنابراین اگر میخواهیم مشکلات این عرصه نیز حل شود راه حلش همان الگوی مدیریتی دوران دفاع مقدس است که جوانان دیروز خلق کردند.

وی درباره مسئله عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های نیزاظهار داشت: این نشان میدهد سیاست دولت توجه به توسعه همکاری با کشور‌های همسایه و شرق است٬ مسئله‌ای که در دولت گذشته بار‌ها و بار‌ها مغفول ماند.

شعبانی ادامه داد: در شرق کشور‌های بسیاری هستند و این یعنی دنیایما فضای بسته‌ای نیست و نمیشود کشوری را به راحتی کشوری تحریم کرده و آن کشور نیز نفس نکشد٬ بنابراین اگر امروز به این مسئله توجه کنیم موفق خواهیم بود.

وی با قدردانی از دولت برای توسعه روابط با دیگر کشور‌ها و ورود گسترده واکسن عنوان کرد: در دولت گذشته بار‌ها درباره عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های بحث شد، اما آن‌ها گفتند به دلیل fatf امکان ندارد به عضویت این سازمان در بیاییم٬ مسئله‌ای که امروز باید درباره آن پاسخ دهند.

نماینده، ولی فقیه با بیان اینکه دولت قبل باید درباره اینکه چرا مردم را معطل برخی اقدامات کرده پاسخ دهد ادامه داد: اگر ورود واکسن به کشور به دلیل عدم پذیرش fatf امکان پذیر نبود امروز چگونه محقق شده است؟

وی درباره بازگشایی مدارس و لزوم توجه به آموزش حضوری بیان کرد: از دولت میخواهیم تا شرایط حضوری دانش آموزان در مدارس محقق شود تغییری در آموزش‌های مجازی ایجاد کنند چرا که آسیب‌های فراوانی دارد.

شعبانی با تشریح مشکلات آموزش دانش آموزان در فضای مجازی و آلودگی آن‌ها به آسیب‌های فضای مجازی مطرح کرد: در نظام آموزشی و مسائل علمی در حال آسیب دیدن هستیم و این در حالی است که در برخی کشور‌ها تنها یک یا دوماه مدارس بسته بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش مجازی جایگزین خوبی برای آموزش حضوری نیست و خانواده‌ها این را درک کرده اند مطرح کرد: دولت باید برای کاهش این مشکل تدبیری کند چرا که آسیب این مسئله در آینده بروز خواهد کرد.

امام جمعه همدان درباره سخنرانی مجازی اخیر رییس جمهور در سازمان ملل اظهار داشت: ایشان سیاست جمهوری اسلامی و نگاه کلان کشور در عرصه داخلی و خارجی را مطرح کردند.

وی توضیح داد: طرح مسئله عدالت٬ اعتراض به ظلم در سطح بین المللی٬ بیان سیاسیت‌های خارجی جمهوری اسلامی که مبتنی بر حکمت و عقلانیت است٬ بیان اقتدار نظام و عدم القای ضعف از نکات مهمی بود که در این سخنرانی بیان شد.

وی همچنین با بیان اینکه امیدوارم وزارت کشور هرچه سریعتر در مسئله انتخاب استاندار و شهردار برای همدان تسریع کرده و استان را از برزخ مدیریتی خارج کند عنوان کرد: امروز بسیاری از کار‌ها در استان روی زمین مانده و مطالبات مردم بی پاسخ مانده است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار