مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از رشد ۲۶ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در استان خبر داد و گفت: رشد ۲۶ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی اتفاق افتاده که در فضای اقتصادی و صنعتی استان بی سابقه و بی نظیر است.
کد خبر: ۱۱۰۷۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۷ 28 May 2023

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از رشد ۲۶ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در استان خبر داد.

به گزارش تابناک همدان، احمد شانیان با بیان اینکه رشد صنعت و صادرات استان در دولت سیزدهم بی‌نظیر است گفت: رشد ۲۶ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی اتفاق افتاده که در فضای اقتصادی و صنعتی استان بی سابقه و بی نظیر است.

وی با اشاره به اینکه آمار و گزارش‌های وزارت سمت گواه این جهش صنعتی است افزود: طبق آمار گمرک در این بازه زمانی شاهد رشد صادرات هستیم به طوری که در قیاس با مدت مشابه سال پیش ۲۰۰ درصد رشد صادرات محصولات صنعتی و معدنی ایجاد شده است.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان گفت: در دولت سیزدهم بالغ بر ۱۰۰ واحد صنعتی و معدنی تعطیل استان احیا و به چرخه تولید بازگشته است.

شانیان افزود: رشد ۴ برابری وصول حقوق دولتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل مشهود است به نحوی که به رقمی معادل ۱۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی سرمایه گذاری ایمیدرو در استان همدان را در طول انقلاب بی سابقه دانست و گفت: در اسدآباد و نهاوند این مهم محقق شده و برای معادن «اشوند و پلی متال» گواهی اکتشاف صادر شده است.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان به شهرستان تویسرکان قطب داروی کشور پرداخت و تصریح کرد: اگرچه دیگر مناطق استان نیز هر کدام در چند زمینه قابلیت توسعه صنعتی دارند.

شانیان با تاکید بر اینکه رشد ۸۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات روستایی، حمایت از خوشه‌های صنعتی و تبدیل استان به قطب فولاد از محل پساب فاضلاب از دیگر توفیقات استان در بخش تولید است گفت: توسعه صنعتی و بهبود اوضاع اقتصادی استان نیازمند تعامل و مساعدت مستمر نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار