مدیر امور آب شهرستان همدان با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد تعهد انسداد چاه غیرمجاز شهرستان در سال جاری محقق شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ نیز این روند ادامه دارد تا برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی جلوگیری شود.
کد خبر: ۱۱۰۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸ 17 April 2023

مدیر امور آب شهرستان همدان گفت: به منظور جلوگیری از برداشت بیش از اندازه آب‌های زیرزمینی، در سال ۱۴۰۱ تعداد ۹۰ دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه‌های مجاز شهرستان همدان نصب شده است.

به گزارش ایرنا؛ رضا شکوهی با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از برداشت آب‌های زیرزمینی افزود: همچنین در سال ۱۴۰۱ به منظور پیشگیری برداشت از آب‌های زیرزمینی، ۵۸ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان مسدود و پر شده است.

وی اظهار داشت: با همیاری و همکاری صورت گرفته سال گذشته با انسداد این تعداد چاه غیرمجاز، بیش از ۲ میلیون و ۱۹۴ هزار متر مکعب برداشت از آب‌های زیر زمینی صرفه‌جویی شده است.

شکوهی تصریح کرد: عمق انسداد این تعداد چاه به بیش از یک هزار و ۲۸۵ متر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد تعهد انسداد چاه غیرمجاز شهرستان در سال جاری محقق شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ نیز این روند ادامه دارد تا برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی جلوگیری شود.

شکوهی اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی از سال ۱۳۹۳ تاکنون حدود ۸۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در سطح شهرستان شناسایی و مسدود شده است.

وی تاکید کرد: با انسداد این تعداد چاه غیر مجاز در مجموع حدود ۲۵ میلیون و ۷۶۰ هزار متر مکعب برداشت از آب‌های زیرزمینی جلوگیری شده است.

مدیر امور آب شهرستان همدان ادامه داد: در مجموع یک هزار و ۳۰ حلقه چاه مجاز کشاورزی در شهرستان همدان به کنتور هوشمند مجهز است.

شکوهی افزود: همچنین کشاورزان شهرستان برای ۴۰ حلقه چاه مجاز کنتور هوشمند خریداری کرده‌اند که به زودی بر روی چاه‌ها نصب می‌شود.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۲۰ حلقه چاه ملزم به نصب کنتور هوشمند و ۱۸۲ حلقه چاه نیز پلمب شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار