کد خبر: ۱۰۹۷۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۱ 23 March 2023

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت همدان در دو بخش آب و مسکن مناسب نیست گفت: وضعیت مسکن ملی در همدان هنوز بلاتکلیف است.

به گزارش تابناک همدان، احمد حسین فلاحی اظهار داشت: در موضوع آب در سفر رئیس جمهور به همدان، استاندار همدان اعلام کرد، که یک ماهه فاز اول پروژه انتقال آب از تالوار به همدان را با دبی 600 لیتر بر ثانیه به انجام می‌رسانیم که رئیس جمهور گفتند ظرف مدت دو ماه انجام دهید.

وی در مورد وضعیت کنونی پروژه انتقال آب از تالوار بیان کرد: هنوز پس از گذشت 8 ماه، دبی آب انتقالی از سد تالوار به 600 لیتر برثانیه نرسیده و فاز اول پروژه انتقال آب تکمیل نشده است. همچنین تجهیزات برق و تصفیه خانه این پروژه نیز کامل نشده، و این در حالی است که مطابق با پیگیری که از وزارتخانه داشتم اعلام شد، برای همدان هیچ محدودیتی در اعطای بودجه نداریم.

فلاحی با اشاره به اینکه مبلغ 1100 میلیارد تومان برای اجرای پروژه اختصاص داده شده عنوان کرد: درباره لایروبی سد نیز اقدامی صورت نگرفت؛ اما حرف ما این است که 600 لیتر بر ثانیه که باید ظرف دوماه از سد تالوار تامین می‌شد هنوز نشده و 17 حلقه چاه آبی که متعلق به کشاورزان است و باید به آنها بازگردانده می شد تا کشاورزی خود را انجام دهند هنوز تحویل نشده و این در حالی است که اکنون مجوز حفر 35 حلقه چاه آب دیگر نیز صادر شده است.

  وضعیت همدان در دو بخش آب و مسکن بحرانی است  

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث ما این است که به وعده‌ای که به مردم می‌دهند عمل کنند چه در موضوع آب و چه در موضوع مسکن که وضعیت همدان در بحث مسکن، بحرانی است.

فلاحی با تاکید بر اینکه تنها دادن وعده و وعید به مردم درست نیست گفت: وضعیت مسکن ملی در همدان هنوز بلاتکلیف است و این در حالی است که 60 هزار نفر در موضوع مسکن ثبت نام کردند که تعدادی از این افراد از 40 تا 80 میلیون تومان در دولت قبلی پول واریز کرده‌اند ولی هنوز تکلیف این افراد مشخص نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم که دولت فکری به حال همدان کند چرا که مدیران استان در بحث مسکن وا مانده‌اند و تا کنون وضعیت مسکن تعیین تکلیف نشده و آقایان پاسخگو باشند که تا چه زمانی مردم استان باید منتظر بمانند.

فلاحی تصریح کرد: مدیرانی هم که در دولت جدید منصوب شدند و حواشی ایجاد کردند ناکارآمدی خود را نشان دادند و باید تعیین تکلیف شوند ولی برخی مدیرانی که از دولت قبلی باقی مانده‌اند و با شعار آن چنانی گزارش کارآمدی از خود منتشر می‌کنند که واقعیت ندارد.

وی تصریح کرد: برخی آقایان می‌گویند کسانی تک روی می کنند و در وزارتخانه ها مدیران ما را سست می‌کنند، به طور قطع وقتی در استان به نتیجه نرسیم و ببینیم که از مدیر ناکارآمد بی جهت دفاع می‌شود به طور حتم از وزارتخانه پیگیر می‌شویم و با هیچ مدیری در هیچ سطحی و با هر طرز تفکری تعارف نداریم و منافع نظام و انقلاب و مردم، خط قرمز ما است.

مدیران باید خطوط قرمز را رعایت کنند و اگر مدیری بخواهد با ناکارآمدی مردم را ناراحت کند وظیفه داریم با آنها برخورد کنیم و در بین مدیران استان افراد توانمند هم در استان داریم که از زحمات آنها قدردانی می‌کنیم و مدیران ناکارآمد در استان در اقلیت قرار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار