آیت الله شعبانی با بیان اینکه این انتظار از نهادهایی، چون اوقاف وجود دارد که به معنای واقعی کلمه در مسیر فعالیت‌های قرآنی همراهی داشته باشند گفت: متأسفانه از دهه هفتاد پا بر روی گلوی فرهنگ گذاشته شده و بودجه‌های فرهنگی مشخص نیست به چه نحوی هزینه می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۹۳۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰ 27 November 2022

نماینده، ولی فقیه در استان همدان گفت: با توجه به مشکلات موجود در عرصه فرهنگ، نیازمند اصلاح برخی مشکلات در این حوزه هستیم.

به گزارش مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در شورای عالی قرآن استان همدان بیان کرد: طبق آنچه در سند قرآنی مصوب شده، دستگاه‌ها و نهاد‌ها باید مجری آن باشند، اما در عمل شاهد هستیم که بخشی از کار توسط خود دبیرخانه انجام می‌شود و گاهی از موارد کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و در عرصه اجرا و اختصاص بودجه ضروری است تا اولویت، آموزش و پرورش و سازمان ورزش و جوانان باشد، افزود: متأسفانه ردیف بودجه مشخصی برای فعالیت‌های قرآنی وجود ندارد.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه این انتظار از نهادهایی، چون اوقاف وجود دارد که به معنای واقعی کلمه در مسیر فعالیت‌های قرآنی همراهی داشته باشند، تصریح کرد: متأسفانه از دهه هفتاد پا بر روی گلوی فرهنگ گذاشته شده و بودجه‌های فرهنگی مشخص نیست به چه نحوی هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات موجود در عرصه ساختار فرهنگی، نیازمند اصلاح برخی مشکلات در این حوزه هستیم، گفت: وزیر ارشاد در حضور رئیس جمهور، وعده‌ای بر اختصاص بودجه‌ای برای سند داد که برای تحقق آن نیازمند پیگیری هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار