کد خبر: ۱۰۵۳۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴ 27 June 2022

 

به گزارش تابناک همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی در دیدار با اعضا هئیت اندیشه ورز بسیج رسانه استان همدان، با اشاره به اینکه مشکلات موجود در استان بارها شناسایی شده، اما اقدام خاص و یا طرح مناسبی برای رفع آن مطرح نشده است، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم موفق شویم، لازم است که در جلسات به دنبال راهکارها حرکت کنیم و جزئیات بیان شود.

وی افزود: اگر از یک جلسه، شاهد یک موفقیت کوچک، حتی آسفالت شدن یک کوچه باشیم که منفعتی برای مردم دارد، انسان احساس می‌کند که جلسات مفید بوده است.

امام جمعه همدان برگزاری جلسه‌ای که خروجی ندارد را مثمر ثمر ندانست و گفت: البته ذکر این نکته نیز لازم است که بسیاری از راهکارهایی که به ذهن انسان می‌رسد نیز از همین جلسات است، اما نکته مهم آن است که تمام سعی و تلاش خود را بر رفع مشکلات مردم قرار دهیم و راهکار عملیاتی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای موفقیت در این جلسات، بهتر است تا از قبل موضوع آن مشخص باشد، یادآور شد: اینکه موضوعات مختلف در یک جلسه مطرح شود، ذهن نمی‌تواند تمرکز لازم را داشته باشد، بنابراین بهتر است که جلسات مسأله محور و با یک موضوع خاص باشد و به جزئیات آن بپردازیم.

نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر اینکه رفتار ما با دولت‌ها مبتنی بر رویکرد و شاخص‌های رفتاری آن دولت نسبت به آرمان‌های انقلاب است، گفت: اگر دولتی رفتارش متناسب با وعده‌ها و واقعیت‌های اجتماعی بود، از او حمایت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مهم نیست عنوان دولت چه باشد، بلکه مهم آن است که دولت چگونه رفتار می‌کند و آیا در میدان عمل منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی اقدام کرده یا خیر؟

شعبانی با بیان اینکه شرط حمایت از مسئولان نیز این است که رفتار آنها بر اساس گفتمان انقلاب اسلامی است یا خیر، یادآور شد: اگر به جای دولت فعلی، دولت دیگری رای آورده بود ما بازهم وظیفه خود می دانستیم که از آنها حمایت کنیم، چرا که مساله مهم مردم و رفع مشکلات مردم است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید به دنبال نقادان خود باشند، گفت: این نقد است که باعث می‌شود انسان به رشد و تکامل برسد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: البته مراد از نقد، نقد دلسوزانه است نه نقدهایی که به قصد تخریب بیان می‌شود، بنابراین می‌طلبد که در این حوزه بسیار مراقب باشیم و البته لازم است تا دولت با رسانه‌ها نیز ارتباط مستمری داشته باشند و در مسیر تقویت آن قدم بردارد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت در عرصه فضای مجازی، بر لزوم راه اندازی قرارگاه فضای مجازی در استان تاکید کرد و گفت: این انتظار از بسیج رسانه و همه دلسوزان و دغدغه‌مندان وجود دارد که وارد این عرصه شوند و مطالبات این حوزه را پیگیری کنند.

در ادامه این نشست مسئول بسیج رسانه استان همدان با بیان اینکه رسانه ها امروز در ذهنیت سازی و عینیت بخشی به ذهنیت ها همچنین در به ضلالت کشاندن و هدایت مردم جامعه و مدیریت افکار عمومی نقش بسزایی دارند،ادامه داد:راهبرد اصلی بسیج رسانه استان تشکیل جبهه رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی است در این موضوع باید تاکید کنیم که رسانه های استان جزء بهترین ها هستند.

ناصر قوامی مشفق با بیان مشکلات حدی اهالی رسانه در بخش مسائل صنفی و توانمندی های نمایندگان و خبرگان استان همدان ،گفت: نماینده ولی فقیه می‌تواند با ورود جدی و عالمانه موضوع نظام صنفی اهالی رسانه را که سالهاست در مجلس خاک می‌خورد را از طریق نمایندگان استانی در مجلس پیگیری کند.

وی ادامه داد:راه اندازی جلسات اخلاق در رسانه با حضور نمانده محترم ولی فقیه از شاکله های اصلی تشکیل جبهه رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی است که با قبول ایشان بزودی برگزار خواهد شد.

قوامی مشفق ایجاد ساختار مسئله محوری و مطالبه گری عالمانه مورد نظر رهبر انقلاب را از دیگر تحولات جدی بسیج رسانه در دوره جدید برشمرد و افزود:تلاش می‌کنیم بازوی عملیاتی پیگیری مطالبات نماینده فاضل و جوان ولی فقیه در استان باشیم.


لازم به ذکر است در این نشست حسین صادقیان رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج رسانه استان،خسرو نوروزی نماینده کارگروه اقتصادی هئیت اندیشه،میرزایی نماینده کارگره سیاسی ،ربانی مهر نماینده کارگره فرهنگی و اجتماعی،پوروهابی نماینده کارگروه زنان و خانواده و سایر اعضا به بیان نظام مسائل استان پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار