سرپرست هیات ورزش‌های همگانی استان همدان گفت: توسعه و ترویج ورزش همگانی در بین آحاد جامعه باید محور سلامت و تندرستی مردم در دوران پسا کرونا باشد.
کد خبر: ۱۰۵۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸ 23 June 2022
 سرپرست هیات ورزش‌های همگانی استان همدان گفت: توسعه و ترویج ورزش همگانی در بین آحاد جامعه باید محور سلامت و تندرستی مردم در دوران پسا کرونا باشد. 

به گزارش تابناک همدان، هادی سبزواری در نشست بررسی برنامه‌های ورزش همگانی در سال جاری اظهار داشت: ۱۰۱ کمیته زیرمجموعه ورزش‌های همگانی استان همدان است که باید مورد توجه شهرستان‌ها قرار بگیرد.
وی بیان کرد: هیات‌های ورزش همگانی شهرستان‌ها باید برای توسعه ورزش در بین آحاد جامعه برنامه ریزی کنند و امسال مشارکت همه جانبه مردم را شاهد باشیم.

سبزواری خاطرنشان کرد: با فروکش شدن ویروس کرونا، زمینه‌های لازم برای نشاط و شادابی مردم باید فراهم شود و ورزش همگانی می‌تواند نقش بسیار مهم را ایفا کند.

وی با تاکید بر لزوم اجرای طرح ملی پیاده روی ایرانیان در تمامی شهرستان‌های استان همدان افزود: این طرح یکی از طرح‌های مهم ورزش کشور به شمار می‌رود که نیاز به توجه جدی دارد.

سبزواری یادآور شد: استان همدان مهرماه امسال میزبان همایش بزرگ پیاده روی است که به صورت مستقیم از شبکه‌های سراسری سیما پخش خواهد شد، اما قبل از آن باید همایش‌های پیاده روی در تمامی شهرستان‌ها برگزار شود.

به گفته وی، سیاستگذاری ما مشارکت همه جانبه مردم در ورزش‌های همگانی به خصوص پیاده روی و صبحگاهی است که انتظار داریم در دوران پساکرونا شاهد این فعالیت به صورت چشمگیر باشیم.

وی خواستار فعال شدن کمیته همگانی در هیات‌های ورزشی استان همدان شد و افزود: روسای ورزش شهرستان‌ها به این جایگاه مهم در امور هیات‌های ورزشی توجه جدی داشته باشند.

نایب رییس هیات ورزش‌های همگانی همدان نیز با تاکید بر مشارکت همه شهرستان‌ها در لیگ باشگاهی آمادگی جسمانی گفت: این لیگ در سطح کشور برگزار می‌شود و از اهمیت خاصی برخوردار است.

«مریم روحی» افزود: از همه شهرستان‌ها می‌خواهیم که نسبت به برگزاری لیگ آمادگی جسمانی باشگاه‌ها اقدام کرده و تیم‌های برتر به رقابت‌های استانی و در نهایت کشوری راه خواهند یافت.

وی با اشاره به طرح فدراسیون در راه‌اندازی برنامه نرم‌افزاری «گام شمار» در قالب طرح ملی پیاده روی ایرانیان، گفت: این طرح توسط فدراسیون اجرا شده و افراد عضو می‌توانند پیاده روی روزانه خود را ثبت کنند.

روحی افزود: در این طرح هر هفته دوشنبه‌ها به قید قرعه به ۲ خانم و یک آقا که بیش از ۳۰ کیلومتر و یا ۴۰ هزار قدم (در مجموع روز‌های یک هفته) طی کرده باشند، ۵۰۰ هزار تومان جایزه توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور اعطا می‌شود.

به گفته وی، عموم مردم می‌توانند این برنامه را نصب کرده و ضمن مطالعه توضیحات طرح، علاوه بر ورزش پیاده روی در مسابقه نیز شرکت کنند که دراین برنامه به صورتی دقیق و ساده و به‌طور خودکار «گام‌های روزانه، کالری سوزانده شده، مسافت، مدت و سرعت پیاده‌روی و داده‌های سلامت بدن» را ثبت و در قالب نمودار‌های خلاقانه‌ای برای بررسی آسان نشان می‌دهد.

نایب رییس هیات ورزش‌های همگانی استان همدان افزود: گام‌شمار، گام‌های روزانه را با حسگر داخلی تلفن شمارش می‌کند و از این طریق به میزان قابل توجهی شارژ باتری را حفظ می‌کند و این برنامه حتی در زمان قفل بودن صفحه تلفن نیز گام‌ها را دقیق می‌شمارد، حتی اگر تلفن در دست یا داخل جیب، کیف یا بازوبند باشد.

سخنگوی هیات ورزش‌های همگانی همدان نیز در این نشست گفت: برای مقابله با زندگی کم تحرک و یا بی‌تحرک، راهکار‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند در جذب و مشارکت مردم به فعالیت ورزشی منجر شوند.

«میثم ناصرنژاد» افزود: ارتقای دانش و آگاهی مردم از عوارض ناشی کم تحرکی و بی‌تحرکی بسیار حایز اهمیت است که می‌طلبد رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما و سایر نهاد‌های فرهنگ ساز کشور به این مهم توجه جدی داشته باشند.

به گفته وی، هیات ورزش‌های همگانی استان همدان این آمادگی را دارد تا با همکاری رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما در زمینه تولید محتوا و تهیه برنامه‌های ورزشی به خصوص صبحگاهی و مباحث آموزشی در زمینه‌های ورزش همگانی، نرمش و پیاده روی اقدام موثر را انجام دهد.

ناصرنژاد خاطرنشان کرد: ایجاد جذابیت برای مشارکت و حضور مردم در فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوع ورزشی یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای فعالیت‌های ورزشی و عمومی است که خوشبختانه فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور و هیات همگانی استان همدان در دوره پسا کرونا تلاش فراوانی برای این ضرورت اجتماعی دارد.

همدان دارای ۳۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های همگانی است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار