سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان:
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: وزیر نیرو قول دادند که ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار پروژه قرار بگیرد.
کد خبر: ۱۰۲۴۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰ 24 January 2022
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: وزیر نیرو قول دادند که ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار پروژه قرار بگیرد.

 به گزارش تابناک همدان،  محمد ضروری در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌ها را در خصوص وضعیت آب همدان چنین مطرح کرد: اولویت شرکت آب منطقه‌ای و اولویت استان همدان پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان است، پروژه‌ای که از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۸۳ مصوب و مطالعات آن تا سال ۱۳۸۶ به طول کشیده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۳۸۶ آغاز شده است، گفت: این پروژه به دلیل مشکلات و مسائل مالی‌ای که وجود داشته تاکنون به نتیجه نرسیده است و پس از انتخاب آیت الله رئیسی به سمت ریاست جمهوری و تشکیل دولت جدید، بحث تامین آب در کشور در اولویت قرار گرفت و در نهایت، در مهرماه سال جاری، شاهد حضور مهندس محرابیان؛ وزیر نیرو در همدان بودیم.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان به بازدید وزیر نیرو از پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان اشاره کرد و گفت: وزیر نیرو طی این بازدید دستور داد که با توجه به وضعیت خشکسالی که امسال شاهد آن هستیم و در سال آینده با آن روبرو خواهیم بود، این پروژه پیگیری و ان شاالله برای تابستان، مردم شهر همدان بتوانند از آب سد تالوار برای شرب استفاده کنند.

مهندس ضروری ادامه داد: در این راستا و بر اساس دستور استاندار همدان با هماهنگی‌های صورت گرفته وارد کار شدیم و جلسه‌ای با مهندس محرابیان؛ وزیر نیرو برگزار شد و به اهمیت پیگیری طرح تالوار تاکید شد.
وی خاطرنشان کرد: مهندس محرابیان طی این دیدار، قول دادند که ۴۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال جاری در اختیار پروژه قرار بگیرد.

ضروری یاد آور شد در همان جلسه با مدیرعامل شرکت مذکور و فرمانده هلدینگ قرارگاه خاتم الانبیاء صحبت و بر این موضوع تاکید شد تا اعتبارات استانی در این زمینه افزایش و کار به انجام برسد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان خاطرنشان کرد: در این راستا هماهنگی‌های لازم انجام و پیگیری‌های مربوطه نیز در دست انجام است؛ بدین سان با شرکت مشاور مربوطه جلسه‌ای برگزار شد و هماهنگی‌های لازم برای آغاز پرقدرت کار، به انجام رسید.

مهندس ضروری با اشاره به اینکه در ادامه نیز پیگیری‌هایی را نیز با مهندس جانباز؛ مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور و مهندس جوانبخت؛ معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ترتیب داده ایم، گفت: ملاقاتی نیز با مدیرعامل شرکت مشاور این پروژه نیز خواهیم داشت تا بتوانیم هماهنگی‌های اولیه را به انجام برسانیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: با همکاری‌های صورت گرفته در شرکت آب منطقه‌ای همدان و پیگیری‌های مسئولین ارشد استان همدان، امیدواریم که برنامه زمانبندی این پروژه به نحوی باشد که برای تابستان بتوانیم پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان را به نقطه مطلوبی برسانیم.

این مقام مسئول در پایان یاد آور شد: به منظور اجرایی کردن دستور مقام وزارت نیرو جلساتی با مدیرعامل هلدینگ نیرو از مجموعه قرارگاه و مدیرعامل مهاب قدس برگزار و نحوه اجرای طرح مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار