فرماندار همدان خبر از عزم جزم مسئولان برای حل مشکلات کوی فردوس داد.
کد خبر: ۱۰۱۰۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸ 20 November 2021
فرماندار همدان خبر از عزم جزم مسئولان برای حل مشکلات کوی فردوس داد.

به گزارش تابناک همدان، فرماندار همدان در این خصوص گفت: عزم جزم مسئولان برای حل مشکلات کوی فردوس باعث شد امروز شاهد رفع برخی از آن‌ها و برخورداری مردم این منطقه از نیاز‌های اساسی و خدمات شهری باشیم که متاسفانه علیرغم جانمایی و احداث حدود ۶۰۰ واحد مسکونی برای این منطقه پیش بینی نشده بود.

وی افزود: ایرادات فنی نظام مهندسی ساختمان و عدم صدور پایان کار، عدم برخورداری از خدمات شهری، زیرساخت‌های بهداشتی، اجتماعی و خدماتی مورد نیاز باعث بروز مشکلات متعددی در این منطقه و حضور و بازدید‌های مکرر مسئولان از جمله نماینده معزز، ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، معاون اسبق وزیر راه و شهرسازی و مدیران کل راه و شهرسازی، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب استان، معاون دادستان و شهردار همدان شده بود.

محمد علی محمدی با اشاره به عدم تحویل این منطقه به شهرداری همدان جهت ارایه خدمات شهری اظهار کرد: طی قرارداد بین راه و شهرسازی و شهرداری همدان این سایت مسکونی تحویل شهرداری شد که به تبع آن از خدمات شهری برخوردار گردید.

فرماندار همدان افزود: با جابجایی یک واحد نانوایی از سطح شهر به این منطقه با مجوز عرضه دو نوع نان، هم اکنون دو واحد نانوایی در این منطقه فعال شده است.

وی برقراری خدمات اتوبوسرانی، تاکسیرانی، اصلاح ایستگاه و مسیر را از جمله دیگر خدمات ارایه شده به این منطقه برشمرد و بیان کرد: ضمن نصب علایم راهنمایی مورد نیاز، احداث سرعت کاه نیز در دستور کار کارگروه ترافیک قرار دارد.

محمدی از احداث ۶ واحد تجاری جدید در این منطقه خبرداد و اضافه کرد: مزایده ۱۲ باب واحد تجاری موجود در این منطقه نیز انجام شده و قطعات پیش بینی شده در حال واگذاری می‌باشد که انتظار می‌رود واحد‌های تجاری مورد نیاز در آینده نزدیک در این منطقه راه اندازی شود.

وی افزود: پروژه دیوار کشی محدوده پشت بلوک‌های مسکونی و احداث و تکمیل دیوار‌های داخلی مد نظر ساکنین برای ایمنی و جلوگیری از سقوط افراد اجراء و در حال حاضر به اتمام رسیده است.

فرماندار همدان با بیان اینکه فرد خیری به امور مساجد برای احداث مسجد در این منطقه اعلام آمادگی کرده بود تصریح کرد: یک قطعه زمین نیز جهت احداث مسجد در اختیار اداره کل اوقاف و امور خیریه و هیأت امناء معرفی شده قرار گرفته است. 

این مقام مسئول افزود: دو قطعه زمین نیز جهت احداث پارک در اختیار شهرداری همدان قرار گرفته، که طبق آخرین پیگیری‌های صورت گرفته و اظهارات مسئولین شهرداری منطقه ۳ همدان عملیات اجرایی آن‌ها نیز به اتمام رسیده است. 

محمدی یادآور شد: تأمین زمین منتخب جهت احداث فضای آموزشی و تحویل آن به آموزش و پرورش و همچنین تأمین فضای سبز از زمین مذکور توسط شهرداری و تعیین تکلیف پایان کار واحد‌های مسکن مهر توسط اداره کل راه و شهرسازی در دست پیگیری می‌باشد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار