کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی نفوذ یک سامانه بارشی از سمت غرب، بارش باران پاییزی همراه با رعد و برق، از روز /جمعه/ برخی از نقاط استان را فرا می‌گیرد.
کد خبر: ۱۰۰۴۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴ 26 October 2021
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی نفوذ یک سامانه بارشی از سمت غرب، بارش باران پاییزی همراه با رعد و برق، از روز /جمعه/ برخی از نقاط استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش تابناک همدان، سیدمحسن موسوی افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و سردی نسبی دمای هوا پیش بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در این مدت شاهد افزایش نسبی سرعت وزش باد در ساعت‌های میانی روز به خصوص در مناطق بادخیز استان همدان هستیم. 

موسوی عنوان کرد: از بعد از ظهر روز پنجشنبه سامانه بارشی از سمت غرب به داخل استان همدان نفوذ می‌کند و موجب بارش باران و رعد و برق به ویژه در مناطق کوهستانی می‌شود.

وی ادامه داد: این سامانه تا میانه هفته آینده در آسمان استان فعال است و به تدریج از روز دوشنبه از سمت شرق استان خارج می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان تصریح کرد: بارش‌های این سامانه در نیمه جنوبی استان قوی‌تر است و نسبت به مناطق شمالی شرایط بارش بهتری دارد.

وی با اشاره به اینکه دمای کمینه هوای بیشتر نقاط استان همدان امشب کاهش می‌یابد، ادامه داد: این روند موجب سرد شدن نسبی دمای هوا در منطقه می‌شود و در برخی از نقاط دمای کمینه به چهار درجه سانتیگراد زیر صفر نیز می‌رسد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای همدان ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای شهر ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، بهار با ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان و قهاوند با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر‌های استان بودند.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.
 
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار