اعلام ممنوعیت‌های قانونی مرتبط با انتخابات، توسط رئیس منطقه ۴ (غرب) سازمان بازرسی کل کشور: مردم شریف استان همدان هر گونه اعلامات مستند و مستدل و گزارش‌های وقوع تخلفات را در سامانه ملی گزارشگران فساد ثبت کنند.
کد خبر: ۹۶۵۴۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳ 21 May 2021
اعلام ممنوعیت‌های قانونی مرتبط با انتخابات، توسط رئیس منطقه ۴ (غرب) سازمان بازرسی کل کشور: مردم شریف استان همدان هر گونه اعلامات مستند و مستدل و گزارش‌های وقوع تخلفات را در سامانه ملی گزارشگران فساد ثبت کنند.

به گزارش تابناک همدان، رئیس منطقه ۴ (غرب) سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ممنوعیت‌های قانونی مرتبط با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دستگاه‌های دولتی گفت: بر اساس مواد ۶۸ و ۸۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری و همچنین ماده ۶۲ آیین نامه اجرایی انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزد‌های انتخاباتی، به هر وسیله که جنبه رسمی و دولتی دارد ممنوع است.

حمید رضا حسن پور افزود: استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخاتخانه ها، ادارات، شرکت‌های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها و شرکت‌های وابسته به آن‌ها و نهاد‌ها و موسساتی که از بودجه عمومی دولت (به هر مقدار) استفاده می‌کنند همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور به نامزد‌های انتخاباتی ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته شده و به مجازات‌های مقرر در قوانین مربوط محکوم خواهد شد.
 
وی همچنین در بحث فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی و عمومی در ساعات اداری اظهار داشت: هرگونه فعالیت انتخاباتی به نفع نامزد انتخاباتی خاص ممنوع بوده و مدیران در تمامی سطوح مدیریتی حتی در خارج از ساعات اداری مجاز به فعالیت له یا علیه نامزد‌های انتخاباتی نخواهند بود. همچنین مدیران موظفند تخلفات انتخاباتی کارمندان خود را به مقامات مسئول گزارش نمایند.

بازرس کل قضایی استان همدان در پایان خاطر نشان کرد: همکاری دستگاه‌های اجرایی با عوامل و مسئولان برگزاری انتخابات نباید در انجام وظایف قانونی دستگاه‌های اجرایی در خدمت رسانی به مردم و حفظ حقوق بیت المال خدشه وارد سازد و از تمامی مردم شریف استان، کارکنان ادارات و سازمان‌ها درخواست کرد، در راستای تقویت نظارت همگانی در اجرای صحیح قوانین و مقررات، هرگونه اعلامات مستند و مستدل و گزارش‌های وقوع تخلفات یا فساد در مصادیق فوق الذکر در دستگاه‌های دولتی و عمومی و…. را در سامانه ملی گزارشگران فساد به نشانی https://gozaresh.bazresi.ir ثبت نمایند، تا توسط این بازرسی کل رسیدگی شود.
منبع: روزانه نیوز 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار