مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از اجرای طرح انتقال آب رودخانه «دره مرادبیگ» همدان به تصفیه خانه شهید بهشتی خبر داد.
کد خبر: ۹۶۳۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳ 14 May 2021

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از اجرای طرح انتقال آب رودخانه «دره مرادبیگ» همدان به تصفیه خانه شهید بهشتی خبر داد.

به گزارش تابناک همدان، "منصور ستوده" با اشاره به اجرای طرح انتقال آب از «دره مرادبیگ» همدان به تصفیه خانه شهید بهشتی، افزود: آب این رودخانه در فصل‌های غیر زراعی برای تامین آب شرب مصرفی شهر همدان به تصفیه خانه شهید بهشتی انتقال داده می‌شود.

وی اظهار داشت: طول طرح انتقال آب از دره مرادبیگ به تصفیه خانه شهید بهشتی، هشت کیلومتر است که با توجه به محدودیت اعتباری تاکنون ۲ کیلومتر از طرح معادل ۲۵ درصد آن اجرا شده است.

ستوده اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را هشت میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ۲ میلیارد تومان برای اجرا و ۶ میلیارد تومان نیز برای خرید لوله و تجهیزات این طرح نیاز است.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح در فصل‌های غیر زراعی، دست کم ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب برای مصرف آشامیدنی شهر همدان تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان تاکید کرد: با اجرای این طرح میزان مصرف آب در فصل‌های غیر زراعی از سد اکباتان کاهش پیدا می‌کند تا بتوان حجم آب بیشتری را برای تابستان در مخزن سد ذخیره کرد.

 میزان بارندگی استان همدان از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار