فرمانده انتظامی استان همدان:
فرمانده انتظامی همدان با بیان اینکه مردم به هیچ وجه رمز کارت بانکی را نزد خود نگه ندارند و در اختیار دیگران قرار ندهند و همچنین روی لینک‌های ناشناس در فضای مجازی کلیک نکنند گفت: ستاد خبری پلیس اقتصادی شماره ۰۹۶۳۰۰ را برای اعلام شکایات مردم در حوزه قاچاق کالا، فرار مالیاتی، رباخواری، اختلاس و ... اختصاص داده است.
کد خبر: ۱۱۵۸۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹ 13 March 2024

فرمانده انتظامی همدان با بیان اینکه مردم به هیچ وجه رمز کارت بانکی را نزد خود نگه ندارند و در اختیار دیگران قرار ندهند و همچنین روی لینک‌های ناشناس در فضای مجازی کلیک نکنند گفت: ستاد خبری پلیس اقتصادی شماره ۰۹۶۳۰۰ را برای اعلام شکایات مردم در حوزه قاچاق کالا، فرار مالیاتی، رباخواری، اختلاس و ... اختصاص داده است.

به گزارش تابناک همدان، سردار سلمان امیری ظهر امروز در نشست خبری در مقر فرماندهی گفت: خوشبختانه تعامل موجود در استان باعث شده همدان رتبه‌های متعدد و در برخی بخش‌های رتبه‌های اول را در کشور کسب کند که می‌توان به رتبه اول رضایتمندی مردم از پلیس اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان همدان خوشبختانه در سالی که گذشت در استان شاهد چالش خاصی نبودیم گفت:در سالی که گذشته از سوی پلیس امنیت در عرصه‌های مختلف نظیر نوروز، شب‌های احیا، اربعین حسینی، مراسم دهه فجر و انتخابات برقرار شد.

سردار امیری با بیان در سال جاری طرح نوروزی پلیس توانست صاحب رتبه شود،خاطر نشان کرد: صدمات چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشت و احساس کردیم مردم خود مراقب هستند.

وی خاطر نشان کرد: طرح نوروزی ترافیک از ۱۹ اسفندماه آغاز شده و اما از فردا عملیات نوروزی آغاز و نیروهای ما تا چهاردهم نوروز در راه‌های مواصلاتی حضور دارند و کنترل لازم را خواهند داشت.

این مقام مسئول در خصوص فعالیت اغذیه ها و رستوران ها در ایام ماه مبارک رمضان،گفت: معتقدیم مردم حرمت ماه رمضان را رعایت می‌کنند؛ معدود افرادی اگر مرتکب جرم شوند را هم برنخواهیم تابید و برخورد لازم را خواهیم داشت؛ برای حضور مسافران نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده تا از مراکز مشخص برای اغذیه استفاده کنند.

سردار امیر ی عنوان کرد از از مردم استان درخواست می‌کنیم در ایام نوروز از اموال خود نگهداری کنند و استفاده از تجهیزات ایمنی را در طول مسیر در خودرو و منزل داشته باشند.

وی عنوان کرد: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به طور جدی مورد تاکید ماست و امیدواریم شاهد تلفات تصادفات و صدمات نباشیم.

وی با بیان اینکه مردم به هیچ وجه رمز کارت بانکی را نزد خود نگه ندارند و در اختیار دیگران قرار ندهند و همچنین روی لینک‌های ناشناس در فضای مجازی کلیک نکنند گفت: ستاد خبری پلیس اقتصادی شماره‌ ۰۹۶۳۰۰ را برای اعلام شکایات مردم در حوزه قاچاق کالا، فرار مالیاتی، رباخواری، اختلاس و ... اختصاص داده است.

****در سال جاری بیش از یک‌میلیون و ۱۰۳ هزار و ۱۳۱ تماس با مرکز ۱۱۰ داشتیم

امیری خاطر نشان کرد : در سال جاری بیش از یک‌میلیون و ۱۰۳ هزار و ۱۳۱ تماس با مرکز ۱۱۰ داشتیم که ۴۱۱ هزار و ۳۴۴ مورد تماس عملیاتی داشتیم و بیش از ۲۲ هزار خبر ثبت شده و ۳۶ مورد طرح عملیاتی داشتیم.

وی ضمن اشاره کاهش 4درصدی سرقت درسال جاری ،گفت :خوشبختانه در همدان شاهد کاهش سرقت‌ها طی امسال نسبت به سال‌های گذشته بودیم که این مهم مرهون اقدامات موثر پلیس پیشگیری در حوزه سرقت است 

فرمانده انتظامی استان همدان با ۶ درصد سرقت‌های خرد و یک درصد سرقت‌های مهم نیز در استان کاهش داشته ،تصریح کرد: در سال جاری در حوزه کشف وقوع سرقت ده در صد افزایش داشتیم

وی از کشف ۶ تن و ۴۵۸ کیلوگرم مواد مخدر طی امسال خبر داد و افزود: در حوزه هوشمندسازی پلیس اقدامات خاصی صورت می‌گیرد و تقدیر از عملکرد پلیس نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد افزایش داشته است‌.

امیری با بیان اینکه امسال ۲۰ هزار مورد با مراکز ۱۹۷ پلیس تماس گرفته شده است افزود: خوشبختانه ۶۹ درصد پرونده‌ها در حوزه اختلافات منجر به مصالحه شده است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز با تمام توان در خدمت مردم هستیم گفت: امسال ۸ درصد افزایش ارزش ریالی کالای قاچاق را داشتیم و ارزش ریالی کالاهای قاچاق ۳۵۱ میلیارد تومان بوده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با تاکید به اینکه ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق ۱۰ درصد افزایش دارد افزود: تعداد متهمان این حوزه یک هزار و ۳۹۵ نفر بوده است.

وی در خصوص طرح مبارزه با کالای قاچاق سلامت‌محور نیز بیان کرد: ۱۳۷ میلیارد تومان ارزش ریالی این دسته از کالاهای مکشوفه بوده است.

امیری با بیان اینکه ۴۰ مرحله طرح خودروهای شوتی داشتیم که ۶۲۲ خودرو توقیف شده و ۶۱۴ متهم دستگیر شدند گفت: در حوزه جرایم اینترنتی امسال نسبت به سال‌های گذشته ۶۳ درصد افزایش وقوع را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در حوزه جرائم اینترنتی نزدیک به ۵۰ درصد افزایش کشفیات را نسبت به سال گذشته داشتیم افزود: نسبت به بیشترین جرایم ۴۲ درصد کلاهبرداری اینترنتی بیشترین آمار را داشته و به ترتیب برداشت اینترنتی، دسترسی به اطلاعات و مزاحمت تلفنی رتبه‌های بعدی را داراست.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه رتبه اول کاهش تصادفات فوتی را در جاده‌ها طی ۶ ماهه ابتدای سال داشتیم و این روند خوشبختانه ادامه دارد افزود: در ۱۱ ماهه امسال در حوزه تصادفات برون‌شهری ۱۱ درصد کاهش تصادفات فوتی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در مجموع ۶ درصد تصادفات فوتی برون‌شهری و درون‌شهری کاهش داشته است گفت: امسال در مجموع میزان آمار فوتی و جرحی تصادفات کاهش داشته است.

امیری با بیان اینکه ۸۸ درصد تصادفات ما در ۳۰ کیلومتری جاده‌ها اتفاق می‌افتد خواستار رعایت نکات ایمنی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار