تولید بیش از ۷۵۷۴ تن آلبالو در سال گذشته
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه بارش‌های اردیبهشت ماه امسال خوب بوده است، گفت: نسبت به افزایش تولید گیلاس و آلبالو در استان همدان در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته خوش‌بین هستیم.

به گزارش ایسنا، شهبازی از تولید بیش از ۷۵۷۴ تن آلبالو در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته سطح باغات آلبالوی استان همدان ۱۴۴۷ هکتار بوده که از این میزان ۱۲۶۸ هکتار آن بارور بوده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین تولید آلبالو در باغات استان همدان ۵۹۷۴ کیلوگرم در هکتار است، تصریح کرد: سال گذشته از باغات آلبالوی استان بیش از ۷۵۷۴ تن محصول برداشت شد و امسال با توجه به بارش‌های خوب اردیبهشت ماه پیش‌بینی می‌شود افزایش داشته باشد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در استان همدان ۹۲۶ هکتار باغ گیلاس وجود دارد، افزود: از این میزان ۷۸۷ هکتار بارور و ۱۳۹ هکتار غیربارور است.

شهبازی میزان تولید گیلاس در سال گذشته را ۵۵۲۶ تن دانست و خاطرنشان کرد: میانگین تولید گیلاس در باغات استان همدان ۷۰۲۲ کیلوگرم در هر هکتار است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های همدان و ملایر بیشترین میزان باغات گیلاس را در سطح استان به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: "زرد دانشکده" و "تک دانه مشهد" و ارقام محلی مهمترین ارقام گیلاس در سطح استان را شامل می‌شوند همچنین ارقام محلی و آلبالوی مجارستانی مهمترین ارقام آلبالو در باغات استان هستند.