لزوم حمایت از هنرمندان در روز‌های کرونایی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد همدان گفت: طرح بهارانه کتاب با مشارکت ۱۵ کتاب‌فروشی در همدان اجرا شده و تا ۳۰ اردیبهشت ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، احمدرضا احسانی اظهار داشت: طرح بهارانه کتاب، همزمان با سراسر کشور از ۲۰ اردیبهشت در استان همدان آغاز شده و تا ۳۰ اردیبهشت ادامه می‌یابد.

وی از مشارکت ۱۵ کتاب‌فروشی استان در طرح بهارانه کتاب خبر داد و گفت: ایران‌زمین، برگ، دانشجو، دهخدا، شهر کتاب همدان، فروغ، آرین، انصاری، رواق، نارنجی ۱، ۲ و ۳، ناصر خسرو، فراگیر هگمتانه و نشر روزاندیش، نام کتاب‌فروشی‌های فعال در این طرح است.

احسانی، سقف مجاز خرید برای هر نفر را ۱۵۰ هزار تومان دانست و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

وی اعلام کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نشانی کتابفروشی‌های عضو طرح بهارانه کتاب ۹۹ می‌توانند به سپایگاه اینترنتی tarh.ketab.ir مراجعه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به حمایت از هنرمندان در روز‌های کرونایی هم بیان کرد: هزار و ۱۸۲ نفر عضو صندوق اعتباری هنر در استان همدان هستند که از این تعداد ۷۰۲ نفر تحت پوشش بیمه بوده و از پرداخت حق بیمه ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد معاف شدند.

احسانی گفت: ۱۳۲ نفر از اعضای صندوق را روزنامه نگاران، ۶۹۸ نفر را هنرمندان و ۸۴ نفر را نویسندگان تشکیل داده و ۲۵۵ فعال قرآنی و ۱۳ نفر از فعالان کانون‌های مساجد استان هم عضو صندوق اعتباری هنر استان هستند.