حضور صنعتگران و هنرمندان ۱۹ استان کشور در همدان
به مناسبت هفته صنایع‌دستی، نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی در پیاده راه اکباتان برگزار گردید.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: پیاده راه‌های گردشگری، رابط اصلی و پیونددهنده فضا‌های پویای شهری و گردشگران هستند و می‌توانند علاوه بر نقش اقتصادی و اجتماعی، عامل اساسی توسعه گردشگری شهری و حضور فعال گردشگران در فضا‌های شهری، محسوب شوند.

به گزارش تابناک همدان وحید علی ضمیر، افزود: گسترش فضا‌های پیاده موجب حفظ هویت مرکز شهر، کاهش بار ترافیکی آن، افزایش تعاملات اجتماعی، کمک به کسب و کار تجار و سر زندگی ساکنین محلی با جذب مردم از سایر نقاط شهر به پیاده راه و ایجاد فضای با نشاط برای شهروندان می‌گردد.

وی درباره هدف برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در پیاده راه اکباتان یادآور شد: این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته صنایع‌دستی و استفاده از ظرفیت پیاده راه در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و رونق اقتصادی بیشتر بازار برگزارشد.

معاون خدمات شهری بیان کرد: غرفه‌های نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی توسط موسسه هنروران با همکاری شهرداری در اختیار صنعتگران و هنرمندان ۱۹ استان کشور قرار گرفته است که روز ۱۸ خرداد ماه این نمایشگاه با حضور ریاست محترم شورای اسلامی شهر، شهردار محترم همدان و مدیران شهری با برنامه‌هایی شاد که با استقبال پرشور شهروندان روبه رو شد، افتتاح گردید.

وی تصریح کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی در قالب ۵۶ غرفه عرضه و فروش محصولات صنایع‌دستی و سوغات محلی تا ۲۸ خرداد هر روز پذیرای علاقه‌مندان این حوزه است و محصولات ارائه‌شده در این نمایشگاه با تخفیف ویژه به مشتریان عرضه خواهد شد.

وی درباره برنامه‌های جانبی نمایشگاه صنایع‌دستی عنوان کرد: برپایی سیاه‌چادر به‌منظور انجام فعالیت‌های عشایری و پخت نان و غذا‌های محلی و همچنین غرفه‌های عرضه کتاب با تخفیف ۵۰ درصدی، پارک بادی و شهربازی برای کودکان و هماهنگی با راننده‌های اسنپ جهت تردد شهروندان می‌باشد.

علی ضمیر اظهار داشت: به دنبال استفاده از ظرفیت‌های پیاده راه اکباتان همچنین نظر به اینکه قبلا بساط گستران ودست‌فروشان در آنجا مستقر بوده، مدیریت پیاده راه‌های شهرداری اقدام به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در این هفته نموده و در آینده نزدیک نیز این حوزه جهت کمک به پویایی اقتصاد پیاده راه اکباتان برنامه‌های فرهنگی پیش بینی کرده است.
 
حضور صنعتگران و هنرمندان ۱۹ استان کشور در همدان