جمع آوری ۳۳۹ عدد قلیان از بلوار ارم
رشید حیدری مقدم گفت: طی ایام نوروز ۲۵۰ بازرس در همدان به اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی سرکشی می‌کنند.

به گزارش مهر، حیدری مقدم از اجرای طرح بازرسی نوروزی در همدان خبر داد و اظهار داشت: هدف از این بازدید‌ها بیشتر ارائه مسائل آموزشی است.

وی افزود: بازرسی‌های بهداشتی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و مسیر راهی در سراسر استان با ۲۵۰ بازرس از ۲۰ اسفندماه شروع شده و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از جمع آوری ۳۳۹ عدد قلیان از بلوار ارم همدان با همکاری مأموران نیروی انتظامی خبر داد و گفت: برخورد با عرضه قلیان و ادوات آن با همکاری پلیس تداوم دارد و باید از ورود قلیان به رستوران و اغذیه‌فروشی‌ها به طور جدی جلوگیری کرد، زیرا که اثرات دود‌های ناشی از قلیان بر سلامت مردم بسیار مخرب است.

حیدری مقدم با بیان اینکه در مورد سلامت مردم با هیچکس تعارف نداریم، عنوان کرد: عرضه قلیان به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب سال ۸۵ در تمام اماکن عمومی به خصوص در رستوران‌ها و سفره خانه‌های سنتی ممنوع است.

وی افزود: همچنین جمع آوری و معدوم سازی ۱۸۰ بسته انواع چیپس و پفک تاریخ مصرف گذشته از سطح عرضه و کشف و توقیف ۲۳۰۰ کیلوگرم گز فاقد مشخصات بهداشتی از راسته حسینخانی همدان طی چند روز اخیر توسط کارشناسان بهداشت محیط همدان انجام شده است.

حیدری مقدم به پلمب یک واحد قنادی در شهر ملایر نیز اشاره کرد و گفت: کارکنان بهداشت محیط شهرستان رزن نیز با کمک و مساعدت معاون دادستان این شهرستان ۷ سفره خانه سنتی که به مشتریان قلیان عرضه می‌کردند را پلمب کردند.