شاید تا به حال در شبکه‌های اجتماعی تصاویر و فیلم‌هایی از افراد مختلف را دیده‌اید که به نظر واقعی می‌رسند، اما در اصل جعلی هستند.
کد خبر: ۹۹۸۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱ 04 October 2021
این فیلم‌ها به کمک هوش مصنوعی به‌سادگی و حتی توسط افراد مبتدی هم می‌توانند ساخته شوند. شما با دیدن این فیلم‌ها چه واکنشی نشان می‌دهید؟ بهتر است در مواجهه با فیلم‌هایی که در ظاهر واقعی و در اصل جعلی هستند هیجان‌زده نشوید و قبل از اینکه دست به انتشار آن‌ها بزنید یا فردی را قضاوت کنید درباره آن‌ها از منابع رسمی و معتبر تحقیق کنید.

به گزارش تابناک همدان، برخی افراد تصور می‌کنند جلوه‌های ویژه فقط مختص فیلم‌های سینمایی و اکشن‌های هالیوودی است، اما وقتی شما روی عکس‌ها و فیلم‌های گوشی تلفن همراهتان فیلتر‌های مختلف می‌گذارید در واقع از نوعی جلوه‌های ویژه استفاده می‌کنید.
 
اگر زمانی با ظهور نرم‌افزار‌های ویرایش تصویر مانند فتوشاپ، امکان تولید تصاویر غیرواقعی امکان‌پذیر شد، اما امروز یک گروه مبتدی می‌توانند به‌سادگی و به کمک هوش مصنوعی با تکنولوژی جعل عمیق، فیلم‌های جعلی از افراد مختلف تولید کنند.
 
در حال حاضر هیچ راهی برای تشخیص این نوع فیلم‌ها وجود ندارد مگر هوشمندی و ذکاوت مخاطب و این یعنی نه‌تن‌ها ممکن است تصاویر جعلی باشند بلکه ممکن است فیلمی که از یک سیاستمدار یا یک فرد مشهور برای شما ارسال شده کاملاً جعلی و غیر واقعی باشد؛ بنابراین بهتر است در مواجهه با تصاویر و فیلم‌ها تکنولوژی را دست‌کم نگیرید و هیچ‌وقت با دیدن یک فیلم که ممکن است با مواضع و گذشته فرد تناقض داشته باشد، هیجان‌زده نشوید.
 
همیشه امکان جعلی بودن فیلم را در نظر بگیرید و در مورد صحت آن تحقیق کنید. برای اطلاعات بیشتر دیدن این ویدئو توصیه می‌شود.

منبع: شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار