سخنگوی ستاد مرکزی اربعین:
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی، گفت: تا شب گذشته در مجموع حدود ۵۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی برای سفر به عراق بلیط دریافت کرده بودند، تعدادی از این زائران اعزام و تعدادی دیگر در حال اعزام شدن هستند.
کد خبر: ۹۹۶۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶ 24 September 2021
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی، گفت: تا شب گذشته در مجموع حدود ۵۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی برای سفر به عراق بلیط دریافت کرده بودند، تعدادی از این زائران اعزام و تعدادی دیگر در حال اعزام شدن هستند.

به گزارش تابناک همدان، محمدی‌فر با تاکید بر اینکه تمامی مرز‌های زمینی برای سفر زائران به عراق بسته است، گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که تعدادی از مردم به مرز‌های زمینی مراجعه کرده اند، در حالی که این خود باعث ایجاد تراکم و شرایط خاص می‌شود و ما همه باید بدانیم که این محدودیت‌ها از سوی دولت عراق در نظر گرفته شده و همه باید آن را اجرا کنیم، بنابراین از مردم می‌خواهیم که به هیچ وجه به مرز‌های زمینی برای سفر به عراق مراجعه نکنند.

وی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، با بیان اینکه در جریان سفر امسال برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی، موکب‌ها نیز دارای محدودیت‌ها و مشکلاتی بودند، افزود: بر اساس رایزنی‌هایی که صورت گرفت دولت عراق فقط با انتقال حدود ۲۰۰ دستگاه کامیون و آمبولانس از طریق مرز زمینی به عراق برای انتقال وسایل مورد نیاز موکب داران و همچنین خدمات درمانی و بهداشتی موافقت کرد.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود که ظرف امروز و فردا و نهایتا تا روز یکشنبه انتقال زائران به عراق برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی به اتمام برسد، گفت: علی رغم برخی ناهماهنگی‌ها و مشکلاتی که به وجود آمد تمام امکانات سازمان هواپیمایی کشوری به میدان آمد تا انتقال زائران در این مدت کم انجام شود.

محمدی فر با بیان اینکه قیمت اعلام شده برای انتقال ۶۰ هزار زائر ایرانی به عراق مربوط به شرکت‌های هواپیمایی داخلی است، افزود: برای برخی از روز‌ها شاهد تراکم درخواست برای رفت و برگشت هستیم که این تراکم باعث ایجاد مشکلاتی شده است و ما تلاش کردیم که تا حدودی این مشکل را حل کنیم.

محمدی فر همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای بازگشت زائران از مرز زمینی به داخل کشور تمهیدات لازم در مرز مهران در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: از روز اربعین شرایط و امکانات برای انتقال زائرین از مرز مهران فراهم شده است، پیش‌بینی‌های لازم برای انجام تست کرونا در مرز مهران پیش‌بینی شده است و این آمادگی وجود دارد که حتی اگر بیش از نیمی از زائران ایرانی شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی بخواهند از مرز مهران وارد کشور شوند امکانات لازم در اختیار آن‌ها قرار داده شود، اتوبوس‌های لازم برای انتقال زائران به شهر‌های خود در نظر گرفته شده و تلاش شده دغدغه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین حسینی، همچنین در مورد قیمت اتوبوس‌ها برای انتقال زائران از مرز مهران به شهر‌های خود نیز تصریح کرد: قیمت اتوبوس‌ها قیمت مصوبی است که اکنون وجود دارد و افزایش قیمتی در این زمینه وجود ندارد.
 
منبع: شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار