حاجی بابایی:
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ما به دنبال تسهیل شرایط زندگی مردم هستیم گفت: بر همین اساس و مطابق مصوبه مجلس آب، برق و گاز مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت کنند رایگان خواهد شد که بر اساس بررسی‌های انجام شده پیش بینی میشود یک سوم جمعیت همدان شامل این نوع از بخشش‌ها شوند.
کد خبر: ۹۴۷۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰ 09 March 2021

 

 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ما به دنبال تسهیل شرایط زندگی مردم هستیم گفت: بر همین اساس و مطابق مصوبه مجلس آب، برق و گاز مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت کنند رایگان خواهد شد که بر اساس بررسی‌های انجام شده پیش بینی میشود یک سوم جمعیت همدان شامل این نوع از بخشش‌ها شوند.

به گزارش تابناک همدان به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، حمید رضا حاجی بابایی در جلسه‌ای که امروز در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان، با حضور مدیر عامل آبفای استان، معاونین و اعضاء مجمع معتمدین ولایتمدار و کارآمد محلات همدان برگزار شد، ضمن اشاره به یکپارچه سازی دو مجموعه آبفای شهری و روستایی عنوان کرد: پیش از این اقدام آبفای روستایی اعتبارات لازم را نداشت، اما امروز با دستور ادغام دو مجموعه برنامه ریزی‌های خوبی برای شهر همدان، بخش مرکزی، قهاوند و شهرستان فامنین انجام شده است.
 
حاجی بابایی با اذعان به اینکه با پیگیری مدیران اعتبارات به سمت استان سرازیر می شود، بیان کرد: خوشبختانه با تلاش دوستان در آبفای استان مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب همدان فعال شد و در حال حاضر ۱۲۸۰ لیتر در ثانیه تصفیه و بازیافت فاضلاب انجام میشود.

وی با بیان اینکه نهضت خوبی به منظور خدمت رسانی به مردم راه افتاده است، اظهار داشت: در بحث فاضلاب شهر همدان تصفیه خانه‌ها در حال فعالیت هستند و با ایجاد شبکه‌های جمع آوری فاضلاب در مسیر روستا‌های محور امامزاده محسن مشکلات بهداشتی تقریبا ۲۰روستا مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیمان نامه‌های خوبی به منظور خدمت رسانی به مردم با شرکت آب و فاضلاب استان منعقد شده است، عنوان کرد: به دنبال این هستیم که سال ۱۴۰۰ هیچ گوشه‌ای از شهر همدان مشکل تاسیسات فاضلاب نداشته باشد.
 
حاجی بابایی با بیان اینکه در بحث رفع مشکلات فاضلاب جورقان قهاوند، فامنین و همدان با قدرت ورود پیدا کرده ایم، عنوان کرد: باید در سال ۱۴۰۰مشکلی در بحث آب، فاضلاب، گاز و برق نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید پیمانی همگانی به منظور رفع مشکل مردم وجود داشته باشد بیان کرد: خوشبختانه طی سال‌های گذشته موفق به حل مشکلات آب مسیر جاده ملایر، گره چقا و روستای ده پیاز مرتفع شد.

وی عنوان کرد:به دنبال این هستیم که در سال ۱۴۰۰ در بحث تاسیسات آب و فاضلاب هیچگونه مشکلی نداشته نباشیم.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت تحت پوشش شبکه‌های جمع آوری فاضلاب در کشور ۵۰ درصد است گفت: این در شرایطی است که هم اکنون ۹۰ درصد از حاشیه شهر همدان تحت پوشش خدمات شبکه‌های جمع آوری فاضلاب هستند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال پوشش ۱۰۰ درصدی در حوزه شبکه‌های جمع آوری فاضلاب هستیم، عنوان کرد: با توجه به توانی که در مجموعه آبفای استان سراغ داریم و با عنایت به کمک‌های نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی توانستیم آورده خوبی برای استان داشته باشیم.

وی با اذعان به اینکه اقدامات خوبی در سال جاری در راستای خدمت رسانی به مشترکین انجام شد، بیان کرد: از جمله این اقدامات میتوان انجام مطالعات در راستای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور بهره گیری از پساب تصفیه خانه فاضلاب اشاره کرد.

حسینی بیدار با بیان اینکه با اقدامات انجام شده، کار ویژه‌ای در حوزه فاضلاب انجام شده است، گفت: فاضلابی که از همدان انتقال به تصفیه خانه انتقال میدهیم در سه مرحله مورد تصفیه و در دو بخش مورد استفاده قرار میگیرد. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر پساب تصفیه شده توسط تصفیه خانه همدان به پتروشیمی هگمتانه تزریق میشود، عنوان کرد: بر همین اساس خوشبختانه در مجموعه مذکورجذب نیرو اتفاق افتاده است ضمن اینکه در پتروشیمی ابن سینا نیز ۴.۵ میلیون متر مکعب از پساب تصفیه شده به این مجموعه اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بهره گیری از پساب تصفیه خانه موجب حفظ منابع آبی زیرزمینی میشود، عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات صورت گرفته، سطح آبی زیر زمینی در فامنین و کبودراهنگ مثبت شده است و طی سال‌های آتی مشخص میشود که چه انقلاب عظیمی از این رهگذر اتفاق افتاده است.

حسینی بیدار همچنین با اشاره به اینکه پروژه ایجاد شبکه‌های جمع آوری فاضلاب قهاوند را به جد در حال پیگیری هستیم بیان کرد: خط انتقال فاضلاب شهر فامنین به یاری خداوند امسال تمام میشود ضمن اینکه قرارداد تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار به منظور ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر منعقد شده است.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر فامنین نیز وارد فاز اجرایی شده است، ضمن اینکه در ۱۰ روستای حاشیه‌ای شهر همدان نیز در حال ایجاد شبکه‌های جمع آوری فاضلاب هستیم.
 
 افتتاح تاسیسات و شبکه جمع آوری فاضلاب ۵ روستا در سال آتی 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان همچنین از افتتاح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب همدان در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر ظرفیت تصفیه ۱۲۸۰ لیتر در ثانیه فاضلاب توسط این تصفیه خانه وجود دارد.

وی همچینین عنوان کرد:بخش لجن فعال تصفیه خانه فاضلاب همدان در ابتدای سال آتی افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه به بخشی از اقدامات انجام شده در تصفیه خانه اکباتان همدان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران ما در شرکت آب و فاضلاب ۱۵۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب شرب همدان افزوده شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به اعضاء مجمع معتمدین ولایتمدار و کارآمد محلات همدان که در این جلسه حضور داشتند، گفت: ما با اعتقاد در اینجا حضور داریم تا با تمام توان به مشکلات مردم رسیدگی کنیم.

حسینی بیدار ادامه داد: اقدامات بزرگی در حوزه فاضلاب استان انجام شده که به دنبال این هستیم تا پایان سال ۱۴۰۰ صد درصد شهر همدان از خدمات و تاسیسات فاضلاب برخوردار شوند.

وی با تاکید بر اینکه هرجا لازم باشد ما برای خدمت رسانی به مردم آماده هستیم، عنوان کرد: نمایندگان مردم در محلات کمک کار ما در خدمت رسانی به مردم هستند.

وی همچنین ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در زمینه جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها بیان کرد: البته در این رابطه اقدامات خوبی در کوی رضوان، جانبازان و دره مرادبیگ انجام شده و البته مابقی امور در دست انجام است.

حسینی بیدار با اشاره به اقدامات مثبت معاونت بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفای استان عنوان کرد: در نظر داریم با اولویت بندی مشکلات همه محلات را مرتفع نماییم.

وی همچنین از هزینه کرد ۵ میلیارد تومان در سال جاری در حوزه آب و فاضلاب کوی نبوت همدان خبر داد.

حسینی بیدار در نهایت از بازدید از محلات و رفع مشکلات آب و فاضلاب این محلات طی روز‌های باقی مانده از سال جاری و سال آتی خبر داد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین