افزایش مراجعات سرپایی مشکوک به کرونا زنگ خطر افزایش موارد بستری و مرگ و میر است
کد خبر: ۹۴۲۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸ 22 February 2021
فرماندار همدان در ستاد مدیریت کرونا شهرستان با توجه به افزایش آمار مراجعات سرپایی مشکوک به کرونا گفت: وضعیت شهرستان همدان بسیار شکننده و نیازمند توجه بیشتر است
 
به گزارش تابناک همدان وی با اشاره به خطر عادی انگاری شیوع ویروس کرونا یادآور شد: وضعیت شیوع و افزایش موارد ابتلا با میزان رعایت دستورالعمل‌ها از سوی مردم ارتباط مستقیم دارد.

محمد علی محمدی خواستار جلوگیری اصناف از فروش‌های فوق العاده در واحد‌های صنفی شد و افزود: متاسفانه شاهد جمعیت قابل توجهی در بازار‌ها و مراکز خرید، فروش‌های فوق العاده و رفت و آمد‌های خانوادگی هستیم که این وضعیت بسیار نگران کننده است.

وی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت سازمان پایانه‌ها بر فعالیت اتوبوس‌های برون شهری اظهار کرد: تراکم جمعیت در برخی از خطوط اتوبوس‌های درون شهری نیز بالاست که شرکت اتوبوسرانی باید نسبت به افزایش سرویس در این مناطق اقدام نماید.

فرماندار همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی بازار پرنده فرشان، بازار خودرو و جمعه بازار اجناس دست دوم افزود: استمرار نظارت شهرداری در این مراکز و مدیریت بساط گستران و بازار روز‌ها مورد تاکید است.

محمدی با بیان اینکه میراث فرهنگی بر مراکز اقامتی نظارت بیشتری داشته باشد تصریح کرد: برابر گزارش‌های دریافت شده شاهد وضعیت اسفباری از نظر تجمع، عرضه قلیان و دیگر موارد در باغ رستوران‌ها بویژه در جاده حیدره هستیم که نیازمند برخورد جدی اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز در این جلسه ضمن تشریح آمار‌های مراجعات، موارد بستری، میزان مرگ و میر، اقدامات تشخیصی و نظارتی گفت: افزایش موارد ابتلا به واریانت انگلیسی ویروس کرونا درکشور نیازمند توجه بیشتر مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و تقویت اطلاع رسانی است.

محمد خیر اندیش افزود: مراسم ماه‌های رجب و شعبان، کنترل اجتماعات در بازار‌های نوروزی، سفر‌ها و رفت و آمد‌های خانوادگی در تعطیلات نوروز و وضعیت آرامستان باغ بهشت در پنجشنبه و جمعه آخرسال مهمترین نگرانی‌های پیش روی ماست.

وی از پلمب ۳۱ واحد صنفی در دیماه و ۶۳ واحد صنفی در بهمن ماه خبر داد و اضافه کرد: سلامت مردم برای ما مهمترین اولویت و لذا بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی و سایر مراکز تجمعی نظارت و برخورد جدی اعمال می‌شود.

خیر اندیش با اشاره به تاثیر اجرای طرح شهید سلیمانی و افزایش تست‌های رپید بر شناسایی و کنترل موارد ابتلا افزود: ۴ هزار و ۸۴۶ مورد تست رپید تا کنون انجام دادیم که از این تعداد ۲۹۰ مورد مثبت بوده است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار