همزمان با دهه فجر؛
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان از افتتاح ۱۳ طرح منابع طبیعی وآبخیزداری در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال خبر داد
کد خبر: ۹۳۴۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰ 24 January 2021
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان از افتتاح ۱۳ طرح منابع طبیعی وآبخیزداری در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال خبر داد
 
به گزارش تابناک همدان اسفندیار خزائی اظهار داشت: برای بهره برداری از این طرح‌ها در وسعت پنج هزار و ۸۵۰ هکتار، بیش از ۶ میلیارد و ۹۷۶ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و روزانه ۹ هزار نفر روز اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: این طرح‌ها در شهرستان تویسرکان سه طرح، شهرستان‌های بهار، اسدآباد و کبودراهنگ هر کدام ۲ طرح و شهرستان‌های ملایر، نهاوند، فامنین و رزن هر کدام یک طرح افتتاح می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان با بیان اینکه کپه کاری مراتع و بذرپاشی طرح‌های قابل بهره برداری در شهرستان‌های تویسرکان، اسدآباد، کبودراهنگ و نهاوند هستند افزود: اجرای این طرح‌ها به وسعت ۷۲۰ هکتار در سال جاری آغاز و برای دهه فجر آماده بهره برداری شد.

خزائی عنوان کرد: توسعه جنگل با نهال در شهرستان‌های بهار و ملایر در سطح ۲۰۰ هکتار و اجرای عملیات آبخیزداری در شهرستان‌های فامنین، تویسرکان، اسدآباد، بهار، رزن و کبودراهنگ از دیگر طرح‌های تاثیرگذار در حفظ منابع پایه آب وخاک هستند که از سال گذشته شروع شده و امسال در دهه فجر به بهره برداری می‌رسند.

وی هدف از اجرای طرح‌های آبخیزداری را کنترل رسوب و کاهش خسارات ناشی از سیلاب، حفاظت آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست محیطی، کاهش خسارت‌های ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی دانست.

خزائی بهبود اشتغال و ارتقای سطح درآمد روستائیان، جوامع محلی و آبخیزنشینان، بالا بردن ارزش‌های زیست محیطی تفرجگاهی مناطق زیر پوشش پروژه‌های آبخیزداری را از دیگر اهداف بیان کرد و افزود: طرح‌های منابع طبیعی همچنین نقش موثری در رونق تولید و مهاجرت معکوس به روستا دارد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار