مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از بهره برداری از اکسیلاتور شماره ۵ تصفیه خانه آب اکباتان همدان خبر داد.
کد خبر: ۹۳۳۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹ 18 January 2021

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از بهره برداری از اکسیلاتور شماره ۵ تصفیه خانه آب اکباتان همدان خبر داد.

به گزارش تابناک همدان به نقل از  روابط عمومی آبفای استان همدان، سید هادی حسینی بیدار در همین رابطه گفت: با عنایت به لزوم تامین کوتاه مدت بخشی از آب شرب شهر همدان و در راستای استفاده از ظرفیت ذخیره سداکباتان از طریق افزایش ظرفیت تصفیه خانه، با پیگیری‌های بعمل آمده پس از تهیه برآورد و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار ذیصلاح، تکمیل اکسیلاتور شماره ۵ تصفیه خانه اکباتان از محل اعتبارات آبرسانی به شهر‌های دارای تنش آبی از ابتدای سال جاری در دستور کار معاونت بهره برداری و توسعه آب این مجموعه قرار گرفت. 

وی در خصوص مجموعه اقدامات انجام شده در این زمینه اظهارداشت: برهمین اساس احداث سازه فلزی، اجرای تاسیسات مکانیکی و سازه‌ای اکسیلاتور عملیاتی شد.

وی ادامه داد: همچنین احداث حوضچه مقسم بتنی ورودی، اجرای سازه فلزی مخروطی شکل، اجرای خطوط انتقال ورودی و خروجی به همراه نصب شیرآلات مربوطه، احداث حوضچه تخلیه لجن، اجرای ۱۵۰ متر لوله تخلیه لجن به همراه ۴ فقره منهول آجری و اجرای ۴ هزار متر مربع رنگ آمیزی تاسیسات فلزی با رنگ بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است.

حسینی بیداردر ادامه سخنانش عنوان کرد: اجرای ۶۰۰ متر مربع رنگ روغنی، اجرای ۲ هزار و ۴۰۰ دسیمترمکعب مصالح ترمیم کننده بتن، اجرای ۲۴۰ متر مربع مصالح آببندی بتن، اجرای عملیات زنگ زدایی به روش ماسه پاشی (sandblast) به مقدار ۸۰۰ متر مربع، اجرای حدود ۱۰۰ متر مکعب بنایی با سنگ لاشه و محوطه سازی اکسیلاتور و تهیه و نصب همزن اکسیلاتور نیز تا کنون عملیاتی شده است.

 وی بهره برداری از اکسیلاتور شماره ۵ از نیمه دی ماه سال جاری آغاز شده وبرهمین اساس در حال حاضر چیزی در حدود ۱۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب تولیدی تصفیه خانه اکباتان افزوده شده است. 

وی ضمن اشاره به صرف ۲۵۰۰۰ میلیون ریال اعتبار در این رابطه، ازتلاش‌های پرسنل شاغل در معاونت بهره برداری و توسعه آب و همچنین مدیریت و همکاران مرتبط در امور آب وفاضلاب شهرستان همدان قدردانی کرد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار