مدیر منطقه همدان اطمینان داد:
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان در مصاحبه با خبرنگار رسانه ملی در استان، از تأمین سوخت دوم برای صنایعی که از گاز طبیعی استفاده می‌کنند، خبر داد.
کد خبر: ۹۳۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳ 16 January 2021
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان در مصاحبه با خبرنگار رسانه ملی در استان، از تأمین سوخت دوم برای صنایعی که از گاز طبیعی استفاده می‌کنند، خبر داد.

به گزارش تابناک همدان به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی با اعلام این خبر گفت: در پی برودت هوا، افزایش مصرف گاز طبیعی و به تبع آن کاهش فشار گاز، امکان قطعی گاز مصارف صنعتی وجود خواهد داشت که با تدابیر اندیشیده شده سوخت دوم و جایگزین برای این مراکز تأمین می‌شود.

وی با اشاره به شعار سال جهش تولید اطمینان داد: در صورت قطع احتمالی گاز طبیعی، سوخت جایگزین تولیدکنندگان کالا و خدمات پیش بینی، به اندازه کافی ذخیره سازی و آماده تحویل است تا وقفه‌ای در روند تولید ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه لازمه تخصیص سوخت دوم ثبت نام در سامانه سدف است افزود: این سوخت با اولویت بندی، به عنوان ذخیره و با مدت زمان ۷ تا ۱۵ روزه در اختیار مصرف کنندگان استان قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: سامانه سدف مطابق دستورعمل ماده ۴۴ آیین نامه اجرایی مفاد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و فرآورده‌های نفتی با هدف کنترل و مدیریت توزیع بهینه سوخت و فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای ایجاد شده است و بدون طی کردن مراحل لازم ثبت درخواست، امکان ارائه سوخت به هیچ دستگاهی وجود ندارد.

روستایی یادآور شد: به همین منظور هفته گذشته، نشستی با عنوان "هماهنگی چگونگی تأیید درخواست‌ها در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) " به میزبانی منطقه همدان و در محل سالن اجتماعات شرکت گاز استان همدان برگزار شد.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان تصریح کرد: این نشست با حضور مدیران ستادی و مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش به صورت ویدیو کنفرانس و مدیریت و معاونان منطقه و نمایندگان دستگاه‌های متولی تأیید به صورت حضوری برگزار شد.

وی اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان، توجیه چگونگی ایجاد و استفاده از حساب کاربری و تبیین دستگاه‌های متولی تأیید را از جمله اهداف این جلسه دانست.

روستایی اظهار داشت: این منطقه آمادگی کامل تأمین سوخت جایگزین در مواقع قطع گاز، برق و سایر بحران ها، برای تمامی بخش‌های مصرف کننده را دارد، اما دریافت این سوخت مستلزم اقدامات لازم دستگاه‌ها در خصوص درخواست در سامانه سدف و تأیید آن است.

روستایی با اشاره به اینکه در این زمینه شرایط برای همه یکسان است یادآور شد: در حال حاضر حتی اگر خود ما هم نیاز به سوخت جایگزین داشته باشیم باید مطابق دستور عمل اقدام کنیم در غیر این صورت مجاز به استفاده از یک لیتر سوخت مایع هم نیستیم.

روستایی تأکید کرد: در این پروسه ابتدا مالک یا نماینده واحد متقاضی دریافت سوخت ذخیره باید در سامانه تجارت آسان جدید به آدرس NEWTEJARATASAN.NIOPDC.IR درخواست خود را ثبت کند. 

بر پایه این گزارش، در این نشست که دو ساعت به طول انجامید تمامی مراحل ثبت و تأیید درخواست فرآورده‌های نفتی به نمایندگان دستگاه‌های متولی آموزش داده شد تا در مواقع لزوم، آمادگی لازم برای مدیریت و مقابله را داشته باشیم.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار