بمناسبت هفته بسیج برگزار شد:
همزمان با هفته بسیج و چهل و یکمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین، همایش سراسری فرماندهان رده‌های مقاومت بسیج صنعت آب و برق کشور با حضور وزیر نیرو و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
کد خبر: ۹۱۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲ 22 November 2020
وزیر نیرو در این همایش با اشاره به این فرمایش رهبر معظم انقلاب که «بسیج نمونه و مسطوره ملت ایران است.» از آن به عنوان جامع‌ترین و آرمانی‌ترین تعبیری نام برد که می‌توان برای این نیروی مردمی داشت و گفت: بسیج باید نمایشگر همه خصوصیات آن مجموعه بزرگ یعنی ملت ایران باشد؛ هم تنوع آن را داشته باشد و نیز همان کیفیت را از خود نشان دهد.

به گزارش تابناک همدان؛ اردکانیان با اشاره به تنوع ملت ایران در فرهنگ و آداب افزود: اشتراک ها، پایمردی‌ها و حسن‌های ملت ایران باید در این مسطوره متجلی شود.

وی با اشاره به حضور فعالانه بسیج وزارت نیرو در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی، تامین آب و برق، تشکیل هسته‌های فنی و مهندسی و مدیریت حوادث و بلایای طبیعی اظهار داشت: وزارت نیرو به لحاظ سطح وسیع ارتباط با مردم دستگاه منحصربفردی در سازمان دولت است. هیچ دستگاهی چنین سطحی از ارتباط را ندارد و این امکان، مسئولیت سنگینی را می‌طلبد.

اردکانیان تاکید کرد: باید قادر باشیم عرصه‌ای را برای فعالیت بسیج به عنوان عرصه دائمی و اصلی تعریف کنیم که ضمن مهم دانستن دیگر عرصه‌ها، اگر قرار است نمونه و مسطوره ملت ایران باشد این عرصه فعالیت وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: نیاز اصلی ما این است که بتوانیم در استفاده از منابع موجود اعم از زیست محیطی مانند آب و انرژی و نیز انسانی و مالی مردم را دخیل کنیم؛ این کار مهمی است و از دست هر کسی هم برنمی‌آید. 

وزیر نیرو در ادامه تصریح کرد: مسطوره ملت ایران بودن به معنای نمایندگی کردن حضور مردم در عرصه صنعت است. این نقش منحصربه فرد، دائمی و تمام نشدنی است. باید قادر باشیم، مردم را در گردش امور مداخله دهیم که مدیریت مصرف بخشی از آن است که بسیاری از روش‌ها و عرصه‌های دیگر را می‌توان به این اضافه کرد.

وی افزود: مسطوره ملت بودن تنها یک تعبیر زیبا نیست بلکه یک مسئولیت بزرگ هم است.

اردکانیان در عین حال با اشاره به توصیه رهبر انقلاب در زمینه عرصه‌های اخلاقی، ضمن تاکید بر ضرورت انعکاس دستاورد‌ها به بهترین شکل گفت: اصلی‌ترین چالش امروز و فردای ما در میان تمام تهدیدها، فشار‌ها و گرفتاری‌های داخلی و خارجی، عرصه اخلاقیات است که باید محدودترین منبع در اختیار یعنی فرصت را به کار این چالش بیاوریم.

وی گفت: عرصه‌های اخلاقی، میدانی است که همه صنوف و حرفه‌ها باید در آن بازنگری جدی داشته باشند.

وی همچنین با بیان این که زندگی مردم در جهان به دوران پیش و پس کرونا تقسیم خواهد شد، افزود: پدیده کووید-۱۹ به لحاظ وسعت تاثیر و همه‌گیری که ایجاد کرده، وسیع‌ترین و تاثیرگذارترین پدیده در زندگی بشر معاصر است، نه به جهت صرفا تلفات انسانی که ایجاد کرده و متاسفانه خواهد کرد، بلکه جنگ‌های جهان‌گیر هم به همین شکل بوده‌اند و بیش از این هم تاثیر خواهد گذاشت.

اردکانیان گفت: ما به لحاظ زمانی در مقطع حساسی از تاریخ زندگی می‌کنیم. زندگی بشر تا سال‌ها بعد، نتیجه شکل‌گیری‌هایی است که در این مقطع زمانی شکل گرفته و یا می‌گیرد؛ بنابراین لازم است در این تعیین تکلیف، شکل‌دادن‌ها و تدوین الگو‌ها به عنوان یک ملت بزرگ که یک درصد جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده، عقب نمانیم و در آن سهم و نقش داشته باشیم.

گفتنی است این همایش در استان همدان با حضور مدیران عامل و فرماندهان بسیج شرکت‌های صنعت آب وبرق استان در محل شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد و در پایان از فرماندهان بسیج آب و برق استان با اهداء لوح تقدیر قدردانی گردید.
 
 
همایش فرماندهان رده‌های بسیج صنعت آب و برق کشور
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین