مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته تاکنون سهم بخش خصوصی در ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی را به حدود یک سوم کاهش داده است.
کد خبر: ۹۱۸۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶ 21 November 2020
به گزارش ایرنا وهب مختاران ضمن اعلام این مطلب، افزود: این کتاب‌ها با عناوین «مونتاژکار و نصاب تابلو‌های الکتریکی، رعایت الزامات سلامت بهداشت و ایمنی در محیط کار برق، برقکار ساختمان و فناوری پست‌های توزیع برق» با تلاش مربیان آموزشی و به منظور استفاده کارآموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای استان به رشته تحریر درآمده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک نیز شاهد تالیف کتاب‌های دیگری از مربیان سایر رشته‌ها در سطح استان باشیم.

مختاران با بیان اینکه در نیمه نخست امسال چهار هزار و ۷۸۳ نفر دوره و یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۴۳۰ نفر ساعت توسط بخش خصوصی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فراگیران ارائه شده، ادامه داد: عملکرد آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان در سال گذشته نیز ۱۹ هزار و ۳۶۷ نفر دوره و چهار میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۴ نفر ساعت بوده است.

وی با اشاره به میانگین قبولی ۷۴ درصدی فراگیران در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای استان همدان، اعلام کرد: کارآموزان در ۶ ماهه نخست امسال ۶۵ درصد در آزمون آنلاین، ۶۳ درصد در آزمون هماهنگ، ۷۹ درصد در تفاهم نامه، ۹۸ درصد در صنعت ساختمان و ۸۹ درصد نیز در آزمون ادواری نمره قبولی کسب کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته تاکنون سهم بخش خصوصی در ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی را به حدود یک سوم کاهش داده است.

مختاران عنوان کرد: این اداره کل در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، زمینه آموزش‌های مهارتی برای پنج هزار و ۵۰۰ نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را فراهم کرده و این افراد در دوره‌های آموزشی پیش بینی شده شرکت کردند.

وی از فعالیت ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه در بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دولتی استان همدان خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون در مجموع ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹ آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳ آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره در سطح استان همدان مشغول فعالیت در برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط هستند. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان ادامه داد: فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای این استان بر اساس نیاز بازار بوده تا این آموزش‌ها به خلق فرصت‌های شغلی برای حاضران در این دوره‌های آموزشی منتهی شود.

اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان، در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی، در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی، برای چهارمین سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست جشنواره شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین