رئیس کل دادگستری استان همدان از عفو بیش از یک‌هزار زندانی در کمتر از یک سال گذشته در استان خبر داد و افزود: در یک ماه گذشته ۲۲۴ زندانی دیگر با تلاش‌ها و پیگیری دستگاه قضایی همدان مشمول عفو شده و به آغوش خانواده خود بازگشتند.
کد خبر: ۹۱۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵ 18 November 2020
به گزارش فارس از همدان، محمدرضا عدالتخواه  در نشست با دادستان‌های شهرستان‌های استان با بیان اینکه اواسط آبان از سامانه دادرسی الکترونیکی در زندان مرکزی و دادسرای همدان رونمایی شد، از عفو ۲۲۴ زندانی در یک ماه گذشته در این استان خبر داد و اظهار کرد: بدین ترتیب در راستای اجرای طرح بزرگ حبس‌زدایی و تلاش دستگاه قضایی استان بیش از یک‌هزار زندانی همدانی در کمتر از یک سال گذشته آزاد شدند.

وی با بیان اینکه در کمتر از یک هفته این سامانه در دادسرای سه شهرستان تویسرکان، ملایر و نهاوند هم به بهره برداری می‌رسد، کاهش ازدحام جمعیت در محاکم قضایی در روز‌های کرونایی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تسریع در دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های قضایی را از اهداف راه‌اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی برشمرد و اظهار کرد: در گامی بعدی تصمیم بر آن است تا این سامانه در دادگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان از عفو بیش از یک‌هزار زندانی در کمتر از یک سال گذشته در استان خبر داد و افزود: در یک ماه گذشته ۲۲۴ زندانی دیگر با تلاش‌ها و پیگیری دستگاه قضایی همدان مشمول عفو شده و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی تصریح کرد: دادستان‌ها به جد پیگیر مسئله حبس‌زدایی که مورد تأکید آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هست باشند که اگر مطابق با اسناد از اصلاح و متنبه شدن هر یک از زندانیان مطلع شدند شرایط لازم برای عفو او را فراهم سازند.

عدالتخواه با بیان اینکه کمیته معتذرین به عنوان یکی از کمیته‌های معین ستاد تألیف قلوب در سطح استان تاکنون عملکرد خوبی داشته است، عنوان کرد: می‌طلبد تا فعالیت این کمیته در راستای ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده بیشتر و فعال‌تر شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بار‌ها بر مسئله کادرسازی و استفاده از جوانان در تمام عرصه‌های نظام تأکید داشته و دارند، به همین دلیل در یک سال گذشته تحولی در این خصوص در دستگاه قضایی استان و بکارگیری دادستان‌های جوان رخ داده است.

رئیس کل دادگستری استان همدان جوانگرایی، کادرسازی و بهره‌گیری از نیرو‌های متعهد و انقلابی در دستگاه قضایی را از رویکرد‌های این دستگاه از صدر تا ذیل دانست و از دادستان‌های استان خواست تا پرورش قضات مجدانه اهتمام ورزند تا شاهد تحولی اساسی باشیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار