استاندار همدان اظهار کرد: تاکنون ۲۳ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که در حال برنامه‌ریزی و اجرا برای تامین مسکن متقاضیان هستیم.
کد خبر: ۹۱۱۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰ 22 October 2020
طرح سراسری افتتاح، واگذاری گروهی زمین و آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن به دستور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس در دفتر استاندار همدان کلید خورد.

به گزارش فارس، طرح سراسری افتتاح، واگذاری گروهی زمین و آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن به دستور رئیس جمهور و با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی همدان، مدیرکل بنیاد مسکن و سایر مدیران ذیربط به صورت ویدئوکنفرانس در دفتر استاندار همدان برگزار شد.

استاندار همدان در این جلسه اظهار کرد: تاکنون ۲۳ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که در حال برنامه‌ریزی و اجرا برای تامین مسکن متقاضیان هستیم.

سید سعید شاهرخی در ادامه با اشاره به اینکه برای تامین مسکن نیاز به اراضی مناسب داریم که در اختیار سازندگان قرار دهیم گفت: تاکنون حدود ۳۳ هکتار زمین برای ۷ هزار و ۷۰۰ واحد تامین شده و برای واگذاری در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفته است.

وی افزود: در نظر داریم کمبود این زمین‌ها را با الحاق اراضی مناسبی که در شهر همدان و ملایر وجود دارد، تامین کنیم.

استاندار همدان بیان کرد: در کارگروه امور زیربنایی تصمیم گرفته شده ۶۸۰ هکتار از اراضی مناسب شهر همدان به شهر الحاق شود و در جلسه هفته آینده آخرین وضعیت پیشرفت کار بررسی خواهد شد.

وی در خصوص فرایند صدور پروانه و شروع عملیات اجرایی این پروژه‌ها نیز گفت: به شهرداران تاکید شد یک خط ویژه برای این امر اختصاص دهند که به سرعت صدور پروانه انجام شود و در راستای کاهش قیمت مسکن برای متقاضیان، ۵۰ درصد عوارض را به آن‌ها تخفیف دهند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: برای تامین مصالح و انعقاد قرارداد با پیمانکاران، تسهیلات ویژه‌ای را فراهم می‌کنیم که هم سرعت و هم دقت در کار بالا رود.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم تا پایان دولت تدبیر و امید به تعهد داده شده، عمل کنیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار