مجید حمیدی با اشاره به اینکه تقریبا ۶۰ تا ۷۰ نفر در همدان نیازمند پیوند کلیه هستند افزود: تعداد نیازمندان سایر اعضا نیز توسط وزارت بهداشت مشخص شده است.
کد خبر: ۸۹۹۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰ 15 September 2020
مسوول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از هشتمین اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی طی امسال در همدان خبر داد.

به گزارش فارس، مجید حمیدی از اهدای اعضای یک بیمار مرگ مغزی در شهرستان ملایر خبر داد و اظهار کرد: مرحومه آمنه نظری در اثر صانحه تصادف دچار ضایعه مرگ مغزی شده بود که قلب، کبد و دو کلیه‌اش به چهار بیمار نیازمند پیوند زندگی دوباره بخشید.

وی با اشاره به اینکه گذشت و ایثار خانواده مرحومه نظری بسیار ستودنی است گفت: عمل خیر و همنوع دوستانه اهداء اعضاء در جهان و همچنین در ایران بدون هزینه‌ای انجام می‌شود و صرفا یک حرکت انسان دوستانه است.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه این هشتمین اهدای عضو امسال در همدان بود خاطرنشان کرد: تعدادی از بیماران دچار مرگ مغزی نیز شرایط اهدای عضو را نداشتند که سه نفر از آن‌ها مبتلا به کرونا بودند.

وی با اشاره به اینکه تقریبا ۶۰ تا ۷۰ نفر در همدان نیازمند پیوند کلیه هستند افزود: تعداد نیازمندان سایر اعضا نیز توسط وزارت بهداشت مشخص شده است.

حمیدی با بیان اینکه در کشور ۲۵ هزار نفر در نوبت پیوند هستند که استقبال مردم در عضویت و اخذ کارت پیوند اعضاء می‌تواند به کاهش زمان انتظار افراد نیازمند کمک کند، خواستار توجه به این موضوع شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار