مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: در این بازرسی‌ها که در سطح استان انجام شد تعداد دو هزار و ۲۰۶ رأس دام زنده قبل از کشتار معاینه شدند و تعداد ۹۲۳ لاشه نیز مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.
کد خبر: ۸۸۳۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰ 03 August 2020
مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: دامپزشکی استان همدان با ۲۴ اکیپ ثابت و سیار بر ذبح شرعی و بهداشتی شهروندان در روز عیدسعید قربان نظارت داشت.

به گزارش مهر، محمودرضا رسولی گفت: همزمان با عید سعید قربان و انجام مراسم قربانی کردن دام در این روز، دامپزشکی استان همدان نسبت به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی مردم استان همدان اقدام کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به همزمانی عید سعید قربان با شیوع بیماری ویروسی کرونا و بنا به شیوه نامه جدید عید قربان و اجرای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر ممنوعیت ذبح دام‌های قربانی در سطح معابر و منازل و لزوم کشتار در کشتارگاه‌های صنعتی، جایگاه‌های موقت عرضه و ذبح دام حتی الامکان در سطح استان دایر نشد و شهروندان نیز برای ذبح دام قربانی به میادین مجاز دام و کشتارگاه‌های صنعتی استان هدایت شدند.

رسولی افزود: در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان همدان با انجام اقدامات لازم و هماهنگی لازم با سایر ادارات و ارگان‌های ذیربط و هماهنگی‌های بین بخشی با سایر ادارات و با تشکیل، آموزش، تجهیز و ساماندهی ۱۰ اکیپ ثابت و ۱۴ اکیپ سیار و با ترکیب ۹ نفر دامپزشک، ۲۹ نفر بازرس بهداشتی گوشت، ۱۱ نفر ناظر شرعی، نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی قربانی‌های شهروندان استان همدان را انجام داد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: در این بازرسی‌ها که در سطح استان انجام شد تعداد دو هزار و ۲۰۶ رأس دام زنده قبل از کشتار معاینه شدند و تعداد ۹۲۳ لاشه نیز مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.

وی افزود: در این بازرسی‌ها مقدار ۹۲ کیلوگرم گوشت، ۷۱ عدد کبد، ۲۱۷ عدد ریه و ۱۵ عدد کلیه به علت آلودگی توسط بازرسان دامپزشکی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

رسولی از شهروندان که با اداره کل دامپزشکی همکاری لازم را کرده و دام‌های قربانی خود را در کشتارگاه‌های صنعتی دام و مراکز مشخص شده برای ذبح قربانی از طرف این اداره کل در سطح استان و تحت نظر اکیپ‌های نظارتی دامپزشکی برای جلوگیری از انتشار انواع بیماری‌های خطرناک و قابل انتقال از دام به انسان قربانی کردند، تقدیر و تشکر کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار