آیت الله حبیب الله شعبانی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) درباره امام باقر (ع) عنوان کرد: طبق این حدیث شیعیان قبل از امام باقر (ع) در فقه ٬حلال وحرام زندگی خود٬ مسائل دینی و اعتقادی محتاج دیگران بودند، اما بعد از ایشان مردم محتاج شیعیان شدند.
کد خبر: ۸۸۱۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸ 29 July 2020
نماینده، ولی فقیه در استان همدان گفت: امام باقر (ع) به جامعه شیعه هویت بخشید و مسئله ولایت را در جامعه آن روز مطرح کرد همچنین شاگردانی تربیت کرد که هریک از آن‌ها توانستند علم دینی و شیعی٬ فقه اهل بیت (ع) و ... را در جامعه گسترش دهند.

به گزارش تسنیم، آیت الله شعبانی با تشریخ ویژگی‌ها و اقدامات برجسته و ممتازامام باقر (ع) اظهار داشت: ایشان در بین اهل بیت (ع) از ویژگی‌های خاصی برخوردار است از جمله اینکه ایشان توانستند علم دینی را توسعه دهند به همین دلیل ایشان را باقرمی‌نامند.

 وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) درباره امام باقر (ع) عنوان کرد: طبق این حدیث شیعیان قبل از امام باقر (ع) در فقه ٬حلال وحرام زندگی خود٬ مسائل دینی و اعتقادی محتاج دیگران بودند، اما بعد از ایشان مردم محتاج شیعیان شدند.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان بابیان اینکه پیش از امام باقر (ع) ٬ امامان معصوم (ع) زمینه لازم برای ترویج علوم خود نداشتند٬ گفت: بعد از امام باقر (ع) به دلیل شرایطی که وجود داشت ایشان یک نهضت علمی به راه انداخته و شاگردان فراوانی تربیت کرد که سبب شد همه عالمان٬ بزرگان٬ متکلمان وغیره محتاج در خانه حضرت باقر (ع) شوند.

وی تصرح کرد: امام باقر (ع) به جامعه شیعه هویت بخشید و مسئله ولایت را در جامعه آن روز مطرح کرد همچنین شاگردانی تربیت کرد که هریک از آن‌ها توانستند علم دینی و شیعی٬ فقه اهل بیت (ع) و ... را در جامعه گسترش دهند.

امام جمعه همدان بیان کرد: علم آموزی مورد تاکید اهل بیت (ع) است چنانچه امام صادق (ع) می‌فرمایند من دوست دارم شیعیان را ترغیب و گاهی تنبیه کنم تا به سمت علم آموزی روند چرا که مسئله علم آموزی در نگاه اهل بیت (ع) بسیارارزشمند و مهم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار