رضوانی جلال گفت: ظرفیت ذخیره سیلو‌های گندم همدان ۷۰۰ هزار تن است که با در نظر گرفتن ظرفیت ۱۰۰ هزار تنی انبار‌های چند منظوره تعاون روستایی استان، فضای کافی برای ذخیره گندم تولیدی همدان وجود دارد.
کد خبر: ۸۸۱۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸ 27 July 2020
رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان با اشاره به طرح خرید تضمینی گندم، گفت: ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان این استان بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است که افزون بر ۲۰۵ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده و مابقی هم در حال واریز به حساب کشاورزان است.

به گزارش تابناک همدان؛ منصور رضوانی جلال در گفت و گو با ایرنا افزود: هیچ مشکل و کمبود اعتباری برای پرداخت مطالبات گندم‌کاران بابت خرید تضمینی محصول وجود ندارد و به زودی این مطالبات پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲۳۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به ۶۰ مرکز خرید در سطح استان تحویل داده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت گندم آبی این استان ۶۸ هزار و ۵۰۰ هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم ۳۳۳ هزار هکتار است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۶۲۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان از فعالان این حوزه خریداری شد.

رضوانی جلال اظهار داشت: ظرفیت ذخیره سیلو‌های گندم همدان ۷۰۰ هزار تن است که با در نظر گرفتن ظرفیت ۱۰۰ هزار تنی انبار‌های چند منظوره تعاون روستایی استان، فضای کافی برای ذخیره گندم تولیدی همدان وجود دارد.

به گفته وی افزون بر ۲۲ درصد از ارزش افزوده و ۲۶ درصد اشتغال استان همدان مختص بخش کشاورزی است و ۴۰۳ هزار هکتار از اراضی زراعی استان دیم و ۲۳۳ هزار هکتار آبی هستند.

نرخ خرید تضمینی برای یک کیلوگرم گندم در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ تومان پیش بینی شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار