سیاوش رهبر با بیان اینکه یک تیم مواد مورد نیاز درمانی و معیشتی معلولان ضایعه نخاعی را بررسی و سپس به آن‌ها رسیدگی می‌کنند، اعلام کرد: در زمینه مناسب سازی مسکن و خودرو در سال گذشته ۲۸۸ مورد برای راحتی معلولان و سالمندان مناسب سازی شدند.
کد خبر: ۸۸۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴ 28 July 2020
جانشین معاونت امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: ۷۷۵ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی استان بوده که علت عمده معلولیت آن‌ها تصادفات و سقوط از ارتفاع گزارش شده است.

به گزارش ایسنا، رهبر با بیان اینکه از بین تمامی گروه‌های معلولان جسمی، ذهنی، روان و ... معلولان جسمی بیشترین فراوانی را دارند، اظهار کرد: معلولان ضایعه نخاعی به علت شرایط ویژه جسمی مهمترین و پرمشکل‌ترین گروه معلولان هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از این معلولان به علت سقوط از ارتفاع و درختان هنگام چیدن میوه دچار این عارضه شده اند، خاطرنشان کرد: معلولان ضایعه نخاعی بیشتر در شهرستان‌های تویسرکان، نهاوند، همدان و ملایر ساکن هستند.

جانشین معاونت امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه ۷۷۵ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند، اعلام کرد: معلولان ضایعه نخاعی علاوه بر دریافت حقوق مستمر، حق پرستاری نیز دریافت می‌کنند که مبلغ پرداختی به این معلولان از طرف سازمان بهزیستی ۵۵۴ هزار تومان در ماه و برای سایر معلولان غیر از ضایعه نخاعی شدید و خیلی شدید ۲۵۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه معلولان ضایعه نخاعی از خدمات درمانی و بهداشتی نیز استفاده می‌کنند، گفت: شش ماه اول بعد از بروز حادثه زمان طلایی برای درمان است بنابراین برای بهبود این افراد از طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی استفاده می‌کنند که کمک هزینه درمان در اولویت این طرح قرار دارد.

وی با بیان اینکه یک تیم مواد مورد نیاز درمانی و معیشتی معلولان ضایعه نخاعی را بررسی و سپس به آن‌ها رسیدگی می‌کنند، اعلام کرد: در زمینه مناسب سازی مسکن و خودرو در سال گذشته ۲۸۸ مورد برای راحتی معلولان و سالمندان مناسب سازی شدند.

جانشین معاونت امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان همدان بیان کرد: در سال گذشته ۲۵۰ تشکچه ولیچر و تشک مواج و ۶۰۰ نورد لوازم بهداشتی معلولان ضایعه نخاعی تهیه و بین این افراد توزیع شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار