مدیرکل مسکن و شهرسازی استان همدان یادآور شد: مهلت ثبت‌نام ودیعه مسکن مستاجران ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۹ مردادماه به اتمام خواهد رسید.
کد خبر: ۸۸۰۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ 26 July 2020
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان همدان گفت: ثبت‌نام تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران از امروز آغاز شد.

به گزارش فارس، داریوش حسینی از آغاز ثبت‌نام کمک ودیعه مسکن مستاجران خبر داد و اظهار کرد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: متقاضیان واجد شرایط از ساعت ۱۰ صبح امروز شنبه ۴ مردادماه با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان همدان یادآور شد: مهلت ثبت‌نام ودیعه مسکن مستاجران ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۹ مردادماه به اتمام خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه باید شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌شود به نام فرد متقاضی باشد گفت: زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

وی پرداخت این تسهیلات را در قالب سه مدل عنوان کرد و افزود: متقاضیان می‌توانند وام‌های ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیونی دریافت کنند که اقساط وام ۵۰ میلیونی برای تهرانی‌ها ۵۴۰ هزار تومان، وام ۳۰ میلیونی برای شهر‌های بزرگ ۳۲۵ هزار تومان و وام ۱۵ میلیونی برای سایر شهر‌ها ۱۶۰ هزار تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان نرخ سود تسهیلات را ۱۳ درصد بیان کرد و یادآور شد: مستأجر فقط سود این وام را پرداخت کرده و اصل وام پایان سال به بانک برگشت داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوره قرارداد صرفا ً. سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید شرایط مندرج در ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی از جمله داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند.

حسینی تصریح کرد: متقاضیان باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

وی در پایان به اعطای این وام برای کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر) اشاره کرد و گفت: خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد امام، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار نیز مشمول دریافت این وام می‌شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار