دکتر حسن ساری خانی در رابطه با حل مشکلات سامانه درس افزار گفت: در حال حاضر نمی‌توانیم قول دهیم هیچ مشکلی هنگام برگزاری امتحان در درس افزار به وجود نخواهد آمد، اما ۹۹ درصد مشکلاتی که در آزمون آزمایشی وجود داشته تاکنون برطرف کردیم و فقط چند مورد جزئی مانده که داریم روی آن کار می‌کنیم.
کد خبر: ۸۶۶۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲ 24 June 2020
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی سینا اعلام کرد: سه سامانه برای برگزاری امتحان مجازی در دانشگاه بوعلی سینا راه اندازی شده است.

به گزارش ایسنا،ساری‌خانی اظهار کرد: سامانه درس افزار، فرا دید و ادوب کانکت سه سامانه درنظر گرفته شده برای برگزاری امتحان پایان ترم در دانشگاه بوعلی سینا هستند همچنین به اساتید این اختیار داده شده که می‌توانند در صورت عدم نارضایتی دانشجو از هر سامانه دیگری که به آن تسلط دارند، استفاده کنند.

وی افزود: در صورت بروز مشکل هنگام برگزاری امتحان دانشجویان می‌توانند با لیست شماره تلفن‌های اعلام شده به تفکیک دانشکده‌ها تماس بگیرند به طوریکه از هر دانشکده یک کارشناس هنگام برگزاری آزمون‌ها در دسترس است علاوه بر این توصیه می‌شود دانشجویان هنگام بروز مشکل با اساتید نیز در تماس باشند.

ساری خانی با اعلام اینکه در مقطع کارشناسی امتحان حضوری نداریم، بیان کرد: در دستورالعمل مصوب شورای دانشگاه که به اساتید اعلام شده، برای تمام دروس تئوری کارشناسی، امتحانات به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد مگر اینکه شرایطی پیش بیاید که دانشجو به هیچ وجه نتواند امتحان غیرحضوری بدهد، به صورت استثنا و برای موارد خاص می‌توانند دانشجو را برای امتحان حضوری بخواهند، در این صورت اساتید مجاز هستند در موارد خاص یک یا دو دانشجو را حضوری بخواهند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی سینا خاطرنشان کرد: در برگزاری امتحان حضوری استاد باید مطمئن شود دانشجو دسترسی به اینترنت یا تجهیزات مناسب را ندارد.

ساری خانی در رابطه با نتیجه برگزاری آزمون آزمایشی که جمعه شب برگزار شد، توضیح داد: نتیجه آزمون برای ما رضایت بخش بود، اما برای دانشجویان ممکن است این گونه نبوده باشد.

وی ادامه داد: حوزه IT ما این آزمون را به عنوان تست سامانه طراحی کرده بود. ما کل دانشجویانی که کلاس تئوری داشتند را که نزدیک به ۹۰۰۰ نفر می‌شوند در یک کلاس قرار داده بودیم و می‌خواستیم ببینیم اگر این تعداد بخواهند همزمان به سرور دسترسی داشته باشند چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود: تحلیل ما تحلیل خوبی بود و نتایج بسیار خوبی به دست آوردیم، اما از دیدگاه دانشجویان دسترسی به سامانه خیلی سخت بود و خیلی‌ها نتوانستند وارد آزمون شوند.

ساری خانی در رابطه با حل مشکلات سامانه درس افزار گفت: در حال حاضر نمی‌توانیم قول دهیم هیچ مشکلی هنگام برگزاری امتحان در درس افزار به وجود نخواهد آمد، اما ۹۹ درصد مشکلاتی که در آزمون آزمایشی وجود داشته تاکنون برطرف کردیم و فقط چند مورد جزئی مانده که داریم روی آن کار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در نخستین تجربه ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ما با آن مواجه نشده باشیم، اما در تلاش هستیم مشکلات را حل کنیم، یادآور شد: در حال طراحی آزمون آزمایشی دیگری هستیم که طی شب‌های آینده برگزار خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار