مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تبلیغ دین را تنها وظیفه روحانیت ندانست و گفت: هر فرد مسلمان نسبت به اقامه ارزش‌های دینی در جامعه دارای تکلیف است و لذا تبلیغ دین به معنای تلاش در جهت تحقق عملی اسلام و ارزش‌های اسلامی در جامعه است که باید در این مسیر گام برداریم.
کد خبر: ۸۶۴۸۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹ 20 June 2020
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: هر فرد مسلمانی نسبت به اقامه ارزش‌های دینی در جامعه دارای تکلیف است و لذا تبلیغ دین به معنای تلاش در جهت تحقق عملی اسلام و ارزش‌های اسلامی در جامعه است که باید در این مسیر گام برداریم.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام هادی نظیری اظهار داشت: از آنجا که در آستانه سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی قرار داریم، سازمان تبلیغات در سراسر کشور اقدام به برگزاری برنامه‌های متفاوتی در این زمینه کرده است.

وی افزود: این برنامه‌ها از یکم تیر آغاز و تا روز پایانی این ماه ادامه خواهد داشت، و هدف اصلی در تمامی برنامه‌ها نیز تحقق رویکرد جدید حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان در بحث مردمی سازی تبلیغ است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه مردمی سازی تبلیغ دارای دو معنای متفاوت است، ابراز کرد: یک معنی مردمی سازی تبلیغ، همان حضور مردم به عنوان پشتیبانی از فعالیت‌های تبلیغی است که در طول سالیان متوالی شاهد آن بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: موضوع دوم که مورد اقبال رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته، این است که همه آحاد مردم در هر لباس، جایگاه و نقشی که در جامعه دارند، در بحث تبلیغ دین و فرهنگ سازی در فضای جامعه باید نقش داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تبلیغ دین را تنها وظیفه روحانیت ندانست و گفت: هر فرد مسلمان نسبت به اقامه ارزش‌های دینی در جامعه دارای تکلیف است و لذا تبلیغ دین به معنای تلاش در جهت تحقق عملی اسلام و ارزش‌های اسلامی در جامعه است که باید در این مسیر گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه پیام‌رسانی و ارتباط با اقشار مختلف جامعه جزئی از این تبلیغ است، مطرح کرد: راهبرد برنامه روز تبلیغ و اطلاع رسانی این است که اقشار مختلف جامعه که مرتبط با فضای تبلیغ دین هستند، ضمن تجلیل، مورد محک حضور در فضای تبلیغی جامعه قرار گیرند.

حجت الاسلام نظیری به تشریح برنامه‌های اداره کل تبلیغات استان همدان در ایام تبلیغ و اطلاع رسانی دینی پرداخت و گفت: از روز اول تیر تا آخر این ماه طبق برنامه‌های تنظیم شده با بیش از ۳۰ گروه از اقشار مختلف دیدار و گفت و گو خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در این دیدار‌ها نقش هر قشر در تبلیغ دین در جامعه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، مطرح کرد: اساتید و طلاب حوزه علمیه، ائمه جمعه و جماعات، فعالان قرآنی، تشکل‌های دانشجویی، فعالان اقتصادی، باشگاه‌های ورزشی و اصحاب هنر از جمله این اقشار هستند که در این مدت با آن‌ها به گفت و گو خواهیم پرداخت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد: به طور مثال با دعوت از اصناف مختلف همچون خیاطان و یا رانندگان تاکسی نقش آن‌ها را در تبلیغ دین بررسی خواهیم کرد تا مشخص شود هر قشری تا چه اندازه می‌تواند در این حوزه اثر گذار باشد.

وی به دیگر برنامه‌های روز اطلاع رسانی و تبلیغ اشاره کرد و گفت: در این روز تعدادی از شخصیت‌های اثر گذار را به نمایندگی از تفکر و صنف‌های مختلف، در حوزه دین و تبلیغ مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه در روز اول تیر در سراسر کشور برنامه همزمانی برگزار خواهد شد، گفت: در تهران نیز با حضور یکی از سران قوا، نقش مردمی سازی تبلیغ تبیین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در مراسم تهران از شخصیت‌های موفق استانی در عرصه تبلیغ نیز تجلیل می‌شود، عنوان کرد: در این مراسم نمایندگان استان همدان که مورد تجلیل قرار می‌گیرند، عبارتند از: همسر سردار شهید سلگی، بانوان نهاوندی که رهبر معظم انقلاب اقدام آن‌ها را مورد تحسین قرار دادند، خانواده طلبه شهید مصطفی قاسمی و دکتر دهقان نیری به عنوان دبیر اجرایی همایش بین المللی پیر غلامان حسینی.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار