مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان همدان با اشاره به ثبت‌نام از پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان داوطلب برای مقابله با کرونا از تهیه اقلام بهداشتی برای پرسنل حوزه سلامت خبر داد و گفت: از جمله این اقدامات تهیه و توزیع یک‌هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح و تقسیم آن‌ها در ظروف ۲۰۰ سی سی و پخش در مراکز بهداشت و درمان استان همدان بود.
کد خبر: ۸۵۶۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲ 31 May 2020
مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان همدان از شرکت ۳ هزار نفر در کلاس‌های آموزشی بسیج پزشکی همدان خبر داد.

به گزارش فارس، حمید بهرامی‌خو با اشاره به اقدامات سازمان بسیج جامعه پزشکی همدان در خصوص بیماری کرونا اظهار کرد: با اعلام مواردی از تک‌گیری کرونا در بعضی از مناطق کشور سازمان بسیج جامعه پزشکی همدان برای تعیین مسؤولیت و اهداف و نقشه راه فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلفی شروع کرد.

وی بیان کرد: با توجه به فعالیت مجموعه شورای اندیشه‌ورز و ۲۰ کانون در استان و عضویت حدود ۴۵ درصد از شاغلین حوزه سلامت در بسیج جامعه پزشکی استان و عضویت این سازمان در شورای عالی بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح، نخستین جلسه با دبیری سازمان بسیج جامعه پزشکی و حضور اعضای شورای عالی بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح برگزار شد.

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: در آن جلسه پیش‌بینی شد در صورت ورود بیماری به کشور نقش مجموعه‌های مختلف از جمله وظیفه بسیج جامعه پزشکی چه خواهد بود و مطالب نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه جلسه بعدی پس از اعلام شیوع بیماری کرونا به منظور استفاده از نظرات هیات اندیشه‌ورز با حضور سردار فرجی؛ جانشین قرارگاه زیستی استان برگزار شد عنوان کرد: در این جلسه ضمن بحث و بررسی در رابطه با وضعیت موجود، در خصوص نحوه ورود بسیج جامعه پزشکی به موضوع کرونا، تبادل نظر صورت گرفت.

بهرامی‌خو با اشاره به مساعدت به پرسنل کادر بهداشت و درمان استان اضافه کرد: در این بین بسیج جامعه پزشکی با همکاری قرارگاه امام رضا (ع) سپاه ناحیه همدان به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای جوانان عضو پایگاه‌های بسیج یا مراکز دانشگاهی اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه در این کلاس‌ها موضوعات مختلف از جمله امداد اولیه و چگونگی مبارزه و پیشگیری از کرونا با استفاده از اساتید بسیجی صاحب‌نظر منتقل شد گفت: ۳ هزار نفر در این کلاس‌های آموزشی شرکت کردند تا در صورت نیاز از این نیرو‌ها استفاده شود.

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان همدان با اشاره به ثبت‌نام از پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان داوطلب برای مقابله با کرونا از تهیه اقلام بهداشتی برای پرسنل حوزه سلامت خبر داد و گفت: از جمله این اقدامات تهیه و توزیع یک‌هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح و تقسیم آن‌ها در ظروف ۲۰۰ سی سی و پخش در مراکز بهداشت و درمان استان همدان بود.

وی با بیان اینکه یک‌هزار عدد گان مخصوص برای پرسنل حوزه سلامت و ۳۰۰ عدد شیلد و عینک در مراکز بهداشتی درمانی تهیه و توزیع شد افزود: ۵ هزار جفت دستکش لاتکس برای پرسنل حوزه سلامت و ۱۵ هزار عدد ماسک تهیه و در مراکز بهداشت و کلاس‌های آموزشی پخش شد.

بهرامی‌خو از کنترل و تب‌سنجی ورودی و خروجی بعضی از بیمارستان‌ها، پیگیری افراد مبتلا به کرونا، انجام هماهنگی با دهیاران و شورای شهر‌ها و روستا‌ها در راستای کنترل ویروس کرونا با محدودیت عدم برگزاری خبر داد.

وی بیان کرد: پس از اعلام یکی از بیمارستان‌ها برای نقاهتگاه بیماران بنا به درخواست مدیریت آن مرکز درمانی طبق هماهنگی، کادر پرستاری و دیگر نیرو‌های مورد نیاز به سرعت از طرف بسیج جامعه پزشکی تامین و به آن بیمارستان اعلام شد، اما با توجه سیاست‌های استانی، این بیمارستان از حالت نقاهتگاه خارج شد که البته این موضوع مورد تقدیر مدیریت بیمارستان از بسیج جامعه پزشکی قرار گرفت.

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان همدان بیان کرد: مجددا با توجه به اعلام نیاز دو مرکز جداگانه برای نقاهتگاه‌ها در شهر همدان اسامی نیرو‌های داوطلب به مسؤول نقاهتگاه‌ها تحویل داده شد که در صورت نیاز از این نیرو‌ها در این مراکز بهره‌مند شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار