سید رسول حسینی با بیان اینکه کشاورزان باید به مسئله خروج چوب از تویسرکان آن هم به صورت خام حساس باشند یادآور شد: معنا و مفهوم قاچاق در زمینه چوب کاربرد ندارد، اما خروج غیرقانونی آن هم اصلا به نفع تویسرکان نیست.
کد خبر: ۸۵۵۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲ 27 May 2020
فرماندار تویسرکان با بیان اینکه مخالف خروج غیرقانونی و خام‌فروشی چوب هستیم و کشاورزان نیز باید به این مسئله حساس باشند گفت: علاوه بر چوب گردو، چوب‌های صنوبر هم غیر قانونی خرید و فروش می‌شود.

به گزارش فارس، حسینی در خصوص قاچاق چوب و خام‌فروشی آن در تویسرکان اظهار کرد: یکی از معادن چوب در استان تویسرکان است که منجر به این اتفاقات شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر چوب گردو، چوب‌های صنوبر هم غیر قانونی خرید و فروش می‌شود افزود: روز پنج‌شنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان این مسئله بررسی می‌شود و ما نیز نسبت به این مهم حساس هستیم.

فرماندار شهرستان تویسرکان با بیان اینکه تنها خروج چوب نیست بلکه واردات چوب بیشتر به شهرستان انجام می‌شود تصریح کرد: چوب راش که بیشتر در ساخت پایه‌های مبل مصرف می‌شود، از جمله چوب‌های وارداتی است.

وی با تاکید بر اینکه پرونده برخی از افرادی که شناسایی شده نیز برای بررسی در دستگاه قضایی است بیان کرد: چوب صنوبر، آلبالو و چوب‌های خشک از تویسرکان خارج می‌شود.

حسینی با بیان اینکه کشاورزان باید به مسئله خروج چوب از تویسرکان آن هم به صورت خام حساس باشند یادآور شد: معنا و مفهوم قاچاق در زمینه چوب کاربرد ندارد، اما خروج غیرقانونی آن هم اصلا به نفع تویسرکان نیست.

وی با بیان اینکه در قانون کمیسیون قاچاق کالا و ارز دستورالعملی مبنی بر قاچاق چوب وجود ندارد خاطرنشان کرد: افرادی اقدام به قطع کرده و غیرقانونی چوب را خارج می‌کنند، کسانی که خام‌فروشی چوب را انجام می‌دهند، در کار قاچاق فعالیت می‌کنند که باید با این موضوع مقابله کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار