الوند با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، مهد‌های کودک از ۱۰ اردیبهشت ماه تنها در بخش اداری فعال هستند، اظهار کرد: مهد‌ها با دوسوم نیروی انسانی، صرفا برای ثبت‌نام سال تحصیلی آینده فعالیت می‌کنند و هیچ‌گونه پذیرشی در این ایام در مهد‌ها انجام نمی‌شود.
کد خبر: ۸۴۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱ 05 May 2020
مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: دریافت شهریه در مهد‌های کودک خارج از قرارداد ممنوع است.

به گزارش تابناک همدان؛ الوند با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، مهد‌های کودک از ۱۰ اردیبهشت ماه تنها در بخش اداری فعال هستند، اظهار کرد: مهد‌ها با دوسوم نیروی انسانی، صرفا برای ثبت‌نام سال تحصیلی آینده فعالیت می‌کنند و هیچ‌گونه پذیرشی در این ایام در مهد‌ها انجام نمی‌شود.

وی در خصوص شهریه مهد‌های کودک، یادآور شد: مهد‌ها بر اساس نوع قرارداد با والدین، می‌توانند شهریه دریافت کنند و با دریافت هرگونه شهریه بر خلاف قوانین، برخورد خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان همچنین تصریح کرد: اگر مستنداتی مبنی بر اینکه مهد کودکی خارج از چارچوب مقررات و توافقات عمل کرده، وجود داشته باشد، مراتب توسط بهزیستی پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا، مهد‌های کودک که اغلب استیجاری هستند با آسیب جدی مواجه شدند، اظهار کرد: در مواردی مالکین، اجاره‌ها را بخشیدند، اما در مجموع مهد‌ها در کنار هزینه اجاره، ملزم به پرداخت حقوق مربیان نیز بودند که تعطیلی مهد‌های کودک، آن‌ها را با مشکل مواجه کرد.

الوند گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا، مهد‌های کودک نیز در جمع مشاغل آسیب‌دیده قرار گرفتند و تمام حمایت‌هایی که قانون برای نهاد‌های زیان‌دیده در نظر بگیرد، شامل حال مهد‌ها هم می‌شود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار