رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کبودراهنگ از اجرای طرح بیابانزدایی در اراضی ملی شهرستان کبودراهنگ خبر دادو گفت: باتوجه به وظایف ذاتی و اهداف اساسی و مهم منابع طبیعی در راستای تقویت پوشش گیاهی و جلوگیری از بروز پدیده بیابانزایی اجرای این طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
کد خبر: ۸۳۶۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷ 05 April 2020

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کبودراهنگ از اجرای طرح بیابانزدایی در اراضی ملی شهرستان کبودراهنگ خبر دادو اظهارداشت: باتوجه به وظایف ذاتی و اهداف اساسی ومهم منابع طبیعی در راستای تقویت پوشش گیاهی و جلوگیری از بروز پدیده بیابانزایی اجرای این طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش تابناک همدان از کبودراهنگ، محمود زنگنه عنوان کرد: در فاز اول این طرح کشت گونه آتریپلکس در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی کم پوشش انجام شده است. ودر فاز دوم در سالجاری کشت گونه‌های آتریپلکس و قره داغ در مساحت ۲۵ هکتار آغاز گردیده و این روند باقوت ادامه خواهدیافت.

وی افزود: گونه آتریپلکس گیاهی کم آب بر و مقاوم به شوری و خشکی بوده ودر صورت استمرار ضمن جلوگیری از بروز گردوخاک موجب تثبیت خاک شده و می‌تواند در رشدو توسعه شهرستان اثرگذار باشد.

 
ادامه روند اجرای طرح بیابان زدایی در اراضی شهرستان کبودراهنگ 
 
ادامه روند اجرای طرح بیابان زدایی در اراضی شهرستان کبودراهنگ 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار