رییس هیات بازرسی انتخابات استان همدان گفت: ساختار مناسب هیات بازرسی و استفاده از توان افراد با تجربه بالا در این مجموعه، موجب شد فرایند انتخابات به خوبی رصد شده و از بروز تخلف جلوگیری و پیشگیری شود.
کد خبر: ۸۲۴۹۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸ 21 February 2020
رییس هیات بازرسی انتخابات استان همدان گفت: ۸۴۲ بازرس، ۱۴ بازرس ویژه و سه سربازرس بر فرایند یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان نظارت کردند.

به گزارش ایرنا؛ محمودرضا عراقی روز جمعه در ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: برای هر سه شعبه اخذ رای ۲ بازرس پیش بینی شده است که بارسان در شعب اصلی مستقر و صورت جلسه را امضا کردند، اما به شعب فرعی تنها سرکشی می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان اضافه کرد: تا پیش از برگزاری انتخابات تخلف مهمی رخ نداده بود همچنین برخی تخلف‌های انتخاباتی اعلامی نیز با تذکر رفع شد. 

وی بیان کرد: ۱۹ مورد تخلف از جمله تبلیغات زودهنگام به هیات بازرسی اطلاع رسانی شد که تنها ۹ مورد از این گزارش‌ها مستند بوده و حتی دو مورد گزارش خرید و فروش رای اطلاع رسانی شد که پس از بررسی بازرسان صحت این گزارش‌ها تایید نشد.

وی با بیان اینکه هیات بازرسی با انجام اقدام‌های پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی به موقع از بروز تخلف‌های انتخاباتی جلوگیری کرد گفت: اردیبهشت ماه امسال مقدمات شکل گیری هیات بازرسی انتخابات شکل گرفت و دبیرخانه آن نیز فعال شد.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان همدان اضافه کرد: ساختار مناسب هیات بازرسی و استفاده از توان افراد با تجربه بالا در این مجموعه، موجب شد فرایند انتخابات به خوبی رصد شده و از بروز تخلف جلوگیری و پیشگیری شود.

عراقی بیان کرد: در برخی از شهرستان‌ها داوطلبان نمایندگی به علت آشنا نبودن به قوانین دچار تخلف شدند که با اطلاع رسانی و آگاه سازی از تداوم تخلف جلوگیری و شماری از تخلف‌ها نیز به مراجع ذی صلاح گزارش شد.

وی ادامه داد: هیات بازرسی انتخابات استان همدان به صورت سرزده شعب اخذ رای را رصد و مشکلات را در سامانه جامع انتخابات ثبت می‌کند.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان همدان اظهار داشت: پایه‌های قدرت کشور بعد از انقلاب اسلامی با رای مردم قوت گرفته است؛ پس از پیروزی انقلاب توجه به مردم سالاری دینی مورد تاکید بود.

عراقی ادامه داد: ملت ایران در چهار دهه گذشته قهرمانانه وارد میدان انتخابات شده و با حضور در پای صندوق‌های اخذ رای در سرنوشت خود مشارکت کردند.

۱۴۰ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان برای تکیه زدن به ۹ کرسی با هم رقابت می‌کنند.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی، ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار