محمدرضا عدالتخواه با اشاره به تخلفات انتخاباتی برخی از نامزد‌ها در این مدت کوتاه، افزود: شأن نمایندگی و محدوده اختیارات آن‌ها در قانون به صراحت ذکر شده است بنابراین مردم را با وعده‌های هیچ و غیرمعمول فریب ندهید حتی اگر این اقدامات ناخواسته باشد.
کد خبر: ۸۲۱۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳ 10 February 2020
رئیس‌کل دادگستری استان همدان گفت: کاندیدا‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید آبروی نظام در قبل و بعد از ورود به مجلس را حفظ کنند و در تبلیغات به صورت ویژه به این مسئله توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، عدالتخواه با بیان اینکه نامزدی که معتقد به نظام و پایبند به مسائل اخلاقی باشد در هر شرایطی حتی عدم کسب آرا برنده است، اعلام کرد: اگر نامزد‌ها مجلس را محلی برای خدمت و شکوفایی انقلاب ببینند، در هر شرایطی برنده میدان هستند، اما اگر همانند غربی‌ها هدفشان تنها تصاحب صندلی قدرت و کسب ثروت باشد، در صورت اخذ آرای مناسب نیز از نظر ملت مردود در انتخابات محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: دست کسانی که به عنوان تکلیف مداری وارد عرصه انتخابات شده اند را باید بوسید، اما اگر این افراد دنبال میز و ثروت اندوزی باشند دچار خسران خواهند شد و باید بدانند مدت زمان چهار ساله به زودی تمام خواهد شد.

عدالتخواه با اشاره به تخلفات انتخاباتی برخی از نامزد‌ها در این مدت کوتاه، افزود: شأن نمایندگی و محدوده اختیارات آن‌ها در قانون به صراحت ذکر شده است بنابراین مردم را با وعده‌های هیچ و غیرمعمول فریب ندهید حتی اگر این اقدامات ناخواسته باشد.

وی با بیان اینکه کاندیدایی که قصد ورود به مکتب سلیمانی را دارد، باید منش سردار سلیمانی را نیز در خود پرورش دهد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران دوری از راه‌های نامشروع برای رسیدن به اهداف مورد نظر را به کودکان این سرزمین درس داده است از این رو نامزد‌های انتخابات نیز باید از این شیوه تبعیت کرده و برای رسیدن به صندلی مجلس دست به اقدامات نامشروع نزنند.

رئیس کل دادگستری از حبس تا دو سال، ۳۵ تا ۷۴ ضربه شلاق، جریمه مالی و محرومیت از حقوق اجتماعی از شش ماه تا پنج سال را برای متخلفان برشمرد و گفت: مجازات قاطع تبلیغات زودهنگام نامزد‌های انتخاباتی نیز برای متخلفان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه کاندیدا‌ها باید آبروی نظام در قبل و بعد از ورود به مجلس را حفظ کنند، خاطرنشان کرد: اخیراً قانون شفافیت و نظارت بر اموال مسئولان تصویب شده و تا اواسط اسفندماه لازم‌الاجرا می‌شود از این رو نمایندگان هم شامل این قانون شده و باید شفاف بودن در اعمال و اموال خود را حفظ کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان همدان ادامه داد: کشور ما به هیچ عنوان اجازه قانون شکنی به هیچ فرد و یا حزبی نخواهد داد و با کسانی که به دنبال فتنه باشند، قاطعانه برخورد خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار