عباس اولیا سمیع بیان کرد: ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح امروز یک مورد گاز گرفتگی توسط پرسنل آتش نشانی شهر همدان به مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ اطلاع رسانی شد.
کد خبر: ۸۲۱۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲ 09 February 2020
روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی همدان گفت: چهار عضو یک خانواده در منطقه جوادیه شهر همدان بر اثر گاز مونوکسیدکربن مسموم شدند که ۲ تن از آن‌ها شامل مرد ۶۰ و پسر ۱۲ ساله جان باختند.

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: سه کُدعملیاتی (آمبولانس) به محل حادثه عزیمت کرده و مشخص شد چهار عضو یک خانواده مسموم شدند که ۲ تن از آن‌ها شامل مادر ۵۰ و پسر ۲۴ ساله با تلاش تیم پزشکی احیا و به مرکز درمانی سینا فرشچیان منتقل شدند.

روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی همدان اظهار داشت: طبق بررسی‌های اولیه وزش شدید باد موجب افتادن دودکش و ورود جریان هوا به داخل دودکش و در نهایت ممانعت از خروج گاز مونوکسید کربن و هدایت آن به داخل منزل مسکونی شده است.

اولیا سمیع توصیه کرد: شهروندان در گام نخست نسبت به نصب دقیق و محکم دودکش دقت کرده همچنین هنگام وزش شدید باد، خروجی دودکش را چک کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای دی ماه تاکنون تیم‌های اورژانس در ۹ ماموریت مربوط به مسمومیت ناشی از استنشاق گاز مونوکسیدکربن حضور یافتند که در این عملیات‌ها به ۲۹ تن امداد رسانی کرده که از این تعداد ۲۵ شهروند نجات یافتند و قاتل خاموش جان چهارتن را گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار