غلامحسین تقوی افزود: شهروندان و گردشگران می‌توانند در مدت برگزاری جشنواره زمستانی و رویداد ملی «ایران باشکوه» در همدان، با ۵۰ درصد تخفیف از غار علیصدر دیدن کنند.
کد خبر: ۸۱۷۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷ 24 January 2020
جشنواره بزرگ آدم برفی همزمان با رویداد ایران باشکوه روز جمعه در تپه تفریحی و گردشگری عباس آباد به همت شرکت سیاحتی علیصدر همدان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: جشنواره ساخت آدم برفی با هدف ایجاد شادی و نشاط و جذب گردشگر برگزار می‌شود.

تقوی با بیان اینکه در این جشنواره آدم برفی‌های زیبا نیز انتخاب و برنده خواهند شد افزود: جشنواره آدم برفی همزمان با شروع رویداد ایران باشکوه در همدان برگزار شد. 

وی اظهار داشت: در ایام برگزاری رویداد ایران باشکوه هزینه بازدید از غار آبی علیصدر از چهارم تا ۲۰ بهمن ماه امسال نیم بها می‌شود.

تقوی افزود: شهروندان و گردشگران می‌توانند در مدت برگزاری جشنواره زمستانی و رویداد ملی «ایران باشکوه» در همدان، با ۵۰ درصد تخفیف از غار علیصدر دیدن کنند.

وی با بیان اینکه این غار به عنوان بیست و سومین اثر طبیعی ملی توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است، بادآوری کرد: غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غار‌های آبی قابل قایقرانی جهان است.

تقوی اظهار داشت: همچنین در برگزاری رویداد ایران باشکوه در استان همدان اقامتگاه‌های گردشگری عباس آباد نیز با ۵۰ درصد تخفیف به گردشگران خدمات ارایه می‌کند.

مدیرعامل مجتمع عمومی سیاحتی علیصدر ادامه داد: شرکت سیاحتی برند گردشگری این استان است و در فصل‌های کم‌رونق گردشگری با میزبانی و برگزاری رویداد‌های گردشگری و اقدامات ابتکاری می‌توانیم انگیزه‌ای برای تور‌ها و سفر گردشگران داخلی و خارجی ایجاد کنیم.

رویداد ایران باشکوه همزمان با سال نو چینی در چند استان کشور از جمله همدان به منظور معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری ایران و همدان به گردشگران داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

سال نوی چینی از مهم‌ترین تعطیلات سنتی مردم این کشور است. گاه‌شمار چینی ترکیبی شمسی - قمری است و حرکت خورشید، ماه و ستارگان، تعیین‌کننده روزها، ماه‌ها و سال‌ها هستند و هر سال در بهمن ماه، سال چینی نو می‌شود.

در کشور چین سال نو با پدیدار شدن ماه در نخستین روز سال آغاز می‌شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می‌شود. جشن سال نو در این کشور ۱۵ روز به طول می‌انجامد و با جشن فانوس پایان می‌یابد.

در بیشتر کشور‌هایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره شمالی و کره جنوبی، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار