فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای روستای یکن‌آباد اظهار داشت: بیستمین یادواره شهدای روستای یکن‌آباد با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی و شهدای مدافع حرم، امروز پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع این روستا برگزار می‌شود.
کد خبر: ۸۱۷۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳ 24 January 2020
بیستمین یادواره ۳۲ شهید روستای یکن‌آباد معطر به شمیم فاطمی و با حضور سردار فرجیان زاده، معاون اجرایی ستاد کل سپاه پاسداران برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، سید رسول موسوی افزود: این یادواره که عطر و بوی فاطمی معطر شده فاطمیه به یاد ۳۲ لاله سرخ روستای یکن آباد همدان برگزار شده و سردار فرجیان زاده، معاون اجرایی ستاد کل سپاه پاسداران در آن سخنرانی می‌کند.

وی بیان کرد: مردم روستای گردشگری یکن‌آباد برای دفاع از انقلاب اسلامی ۳۲ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند؛ شهدایی که کمتر از آن‌ها یاد شده، اما این خطه ولایت مدار و شهیدپرور مزین به وجود یک خانواده با ۳ شهید و ۳ خانواده دارای ۲ شهید است.

موسوی گفت: روستای یکن‌آباد ۴ هزار نفر جمعیت و ۹۰۰ خانوار دارد و اهالی آن در دوران دفاع مقدس نقش مهمی ایفا کرده و برادران شهید "مصطفی"، "اسدا... " و "عباس احمدی"، "ناصر" و "نادر فتحی"، "علیرضا" و "عقیل نجاری" و "رمضان" و "ناصر سرابی" را تقدیم نظام همیشه سرافراز جمهوری اسلامی کرده‌اند.

وی اعلام کرد: از دیگر شهدای این شهر می‌توان به سردار مصطفی احمدی فرمانده ناحیه ۲ بسیج همدان و امیر اردشیر شمس، فرمانده گردان نظامی ارتش در کامیاران اشاره کرد که سال ۵۸ به وسیله کومله به شهادت رسیده و پیکرش به وسیله ضد انقلاب قطعه قطعه شد.

موسوی مطرح کرد: جانباز شهید حسین عطایی مشفق هم از دیگر شهدای یکن‌آباد است که یک چشم و انگشت خود را در عملیات والفجر ۸ و کربلای ۴ از دست داد، اما دست از مبارزه برنداشت و با همان حال در عملیات کربلای ۵ حضور یافته و به شهادت رسید.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای روستای یکن‌آباد تصریح کرد: این شهید داستان عجیبی دارد؛ او برای جلب رضایت مادر و حضور در عملیات به مادرش قول می‌دهد که او را به زیارت امام رضا (ع) ببرد، اما در کربلای ۵ به شهادت می‌رسد و پیکرش را اشتباهی از منطقه به مشهد می‌فرستند.

موسوی افزود: برادرش شهر‌های مختلف را به دنبال پیکر برادر می‌گردد تا درنهایت او را در مشهد می‌یابند و این نشان‌گر ارتباط عمیق رزمندگان ما با وجود مبارک اهل بیت (ع) و توجه آن‌ها به انقلاب اسلامی است.

وی گفت: شهید مجید کمکی هم نوجوان ۱۴ ساله‌ای است که در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیده و کم سن و سال‌ترین شهید یکن‌آباد به شمار می‌رود.

موسوی با دعوت عموم مردم برای حضور در این مراسم معنوی اعلام کرد: در بیستمین یادواره شهدای روستان یکن‌آباد، یاد و خاطره شهیدان اردشیر شمس، مجید کمکی ۱۴ ساله، مصطفی احمدی، اسدا... احمدی، عباس احمدی، سید علیرضا موسوی، علیرضا نجاری، عقیل نجاری، سید هدایت موسوی، ناصر فتحی، نادر فتحی، قدرت ا... حیدری، محمود سعادت ترابی، حسین عطایی مشفق، یوسف صادقی، اسماعیل غفاری، حمید نجفی، حسن سرابی، رمضان سرابی، ناصر سرابی، مصطفی نجفی، حاجعلی یوسفی، عباس شمس، محمود نوری، مهدی مرادی، علی عنایتی، حسن نصیری، محمد گلابی، اکبر گلابی، حسن گلابی، محمدعلی صفایی، اکبر محمودی آزاد گرامی داشته می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار