محمودرضا رسولی در واکنش به شایعه سرطان‌زا بودن شیر‌های مصرفی به‌خاطر وجود آفلاتوکسین، تصریح کرد: این ادعا کاملاً کذب است و چنین امکانی وجود ندارد.
کد خبر: ۸۱۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱ 22 January 2020
مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: آفلاتوکسین موجود در شیر‌های تولیدی استان همدان کمتر از حد نرمال است.

به گزارش تسنیم، رسولی اظهار داشت: شیر تولیدی استان همدان از نظر کیفیت و سلامت بسیار مطلوب است و در چندین مرحله عملیات نمونه‌برداری و آزمایش انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حتی به‌روی خوراک دام در دامداری‌ها نیز نظارت همیشگی وجود دارد، ابراز کرد: ۵۰ مرکز جمع‌آوری شیر در نقاط مختلف استان فعال است که تمامی این مراکز دارای مسئول فنی برای کنترل سلامت شیر هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان افزود: شیر‌های مربوط به روستا‌ها و دامداری‌ها به مراکز جمع‌آوری شیر تحویل داده می‌شود.

رسولی در بخش دیگری از گفت‌وگو در واکنش به شایعه سرطان‌زا بودن شیر‌های مصرفی به‌خاطر وجود آفلاتوکسین، تصریح کرد: این ادعا کاملاً کذب است و چنین امکانی وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه آفلاتوکسین در تمام شیر‌های جهان وجود دارد، اضافه کرد:، اما یک استانداردی برای آن وجود دارد و آفلاتوکسین موجود در شیر‌های مصرفی کشور و استان ما بسیار کمتر از حد استاندارد است، بنابراین هیچ خطری سلامت مردم را تهدید نمی‌کند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه آفلاتوکسین نوعی سم است که از طریق خوراک دام و نان‌های کپک‌زده وارد شیر دام می‌شود، خاطرنشان کرد: به‌روی غذای مصرفی دامداری‌ها نظارت مستقیم وجود دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار